[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

WWW
RSS Youtube


Jesteś tutaj: Strona główna » Ważne newsy » Ruszamy z kampanią "Radomskie - regionem kultury na drodze"

Ruszamy z kampanią "Radomskie - regionem kultury na drodze"

01-07-2014 01:06


Ruszamy z kampanią "Radomskie - regionem kultury na drodze"

 

Rozpoczynamy kampanię społeczną promującą bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Będziemy przypominać o korzystaniu z dróg w stanie bezwzględnej trzeźwości. Ale przede wszystkim, chcemy propagować i przywrócić należne znaczenie kulturze i wzajemnej uprzejmości użytkowników dróg.

 

Poprzez naszą kampanię chcemy zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg: pieszych, rowerzystów, motorowerzystów, motocyklistów i kierujących pojazdami mechanicznymi dwuśladowymi. Będziemy promować przestrzeganie przepisów o ruchu drogowym i krzewić kulturalne zachowania się na drodze w różnych sytuacjach. Zamierzamy przygotowywać, przy współpracy m.in. z Policją, materiały tekstowe i krótkie filmy sytuacyjne pokazujące jak się bezpiecznie poruszać na drodze, jak być kulturalnym i uprzejmym użytkownikiem dróg.

W zależności od potrzeb i tematu, będziemy pokazywali negatywne zachowania lub często popełniane przez użytkowników dróg wykroczenia i jednocześnie wyjaśniali jak należy prawidłowo zachować się w danej sytuacji. Chcemy, by przygotowywane przez nas materiały edukacyjne były dla kierowców przypomnieniem lub uzupełnieniem wiedzy uzyskanej na kursach przygotowujących do uzyskania prawa jazdy.

 

Spotkaliście się kiedyś z sytuacją, w której jakiś kierujący zachował się agresywnie względem innych? Może wjechał nagle przed inny pojazd, wjechał w kałużę chociaż mógł zwolnić i ochlapał wodą pieszych, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pieszym i rowerzystom skręcając w drogę poprzeczną? A może zaparkował pojazd tak, że zajął dwa miejsca?

Chcemy przypominać o obowiązku zachowania bezpieczeństwa na drodze, propagować kulturalne zachowanie i uprzejmość względem innych użytkowników dróg i przypominać, że nie powinno być i nie może być akceptacji dla uczestników dróg będących po spożyciu alkoholu. Naszym zamierzeniem jest, żeby poprzez tę kampanię region radomski kojarzył się z kulturalnego zachowania na drodze. Stąd takie hasło kampanii. Ktoś może zapyta, czy przemyśleliśmy dobrze sprawę i wiemy co robimy, że porywamy się - być może - z motyką na Słońce, że niewiele to zmieni.

Zdajemy sobie sprawę, że osiągnięcie takiego celu wymaga czasu. Uważamy jednak, że warto do niego dążyć. Poza tym, wyznajemy zasadę, że jak nie spróbujesz to się nie dowiesz.

 

- Myślę, że trzeba promować kulturę. Nie tylko w regionie radomskim tej kultury nam bardzo potrzeba. Porównujmy się z najlepszymi. W krajach skandywskich, czy w Kanadzie, w której niedawno byłem, poziom kultury na drodze jest znacznie wyższy. Życzę, żeby ta kampania chwyciła, żeby się rozszerzała i na województwo mazowieckie i, być może, szerzej na kraj - powiedział Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki, który objął patronat honorowy nad kampanią.

 

Naszą kamanię promują znani i popularni mieszkańcy Radomia i regionu radomskiego: Mariusz Nowocień, kierowca rajdowy, Wojtek Owczarek i Poitrek Sujka, muzycy rockowego zespołu IRA oraz Robert Prygiel, były siatkarz, reprezentant Polski, obecnie trener zespołu Cerrad Czarni Radom.

 

- Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu i pieszych o ostrożność na drodze, o kulturę i uprzejmość - powiedzieli Wojtek Owczarek i Piotrek Sujka, muzycy zespołu IRA.

 

- Mogę zachęcić do kulturalnego uzytkwania naszych dróg i szacunku dla innych użytkowników - dodał Robert Prygiel.

 

Współorganizatoarmi kampanii "Radomskie - regionem kultury na drodze" są Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu, Komenda Miejska Policjiw Radomiu, Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Radomiu i Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu.

Partnerami kampanii są: Urząd Gminy w Belsku Dużym Urząd Miasta i Gminy w Szydłowcu, Urząd Gminy w Chynowie, Urząd Gminy w Odrzywole, Urząd Gminy w Policznie i Urząd Gminy w Promnie, radomscy dealerzy samochodowi: Optimal sp. z.o. - Citroen, AC Cortes - Mazda, Ster - VW oraz M. i R. Prasek - Peugeot, a także firmy: "Kajtek" Stacja Demontażu Pojazdów, Auto Serwis Wójcik, EuroBord i Fototapety.

 

Partnerami medialnymi kampanii są: Polskie Radio "Radio dla Ciebie" oraz lokalne gazety "Okolica" w Grójcu i Tygodnik "OKO" w Kozienicach.

 

Wszystkim bardzo dziękujemy!

 

Pamiętajmy: uprzejmość i grzeczność straty nie przynoszą!

 
/ Roman Furciński /


  

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


comments powered by Disqus
NAJNOWSZE KUPIĘ/SPRZEDAM/WYNAJMĘ
Zdjęcie Sprzątanie po zmarłych
Sprzątanie po z... 1.00
Zdjęcie Honda Civic 1,4 z 2002  r. (VII), 90 KM, benzyna, hatchback, srebrny, manualna skrzynia biegów, przebieg 191 689 km.
Honda Civic 1,4... 7500.00
PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

       

 

31 maja 2020 17:20
Imieniny:
Anieli, Marietty, Petroneli

 
Profil


Zarejestruj się

 
Facebook
Zgłoś info
Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em!

603 216 702

Gdzie najtańsze paliwo


RADOM 
3,79 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
3,77 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
. - .....
RADOM
1,74
 - stacja autogaz przy ul. Czarnieckiego
Uwaga! Ceny podawane są na podstawie własnych obserwacji i zgłoszeń od internautów.

 

Statystyki dnia 29.05.2020
kraj
wypadki drogowe - 69
zabici w wypadkach - 7
ranni w wypadkach - 69
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 176
źródło:  www.policja.pl
 
27.05.2020
wypadki drogowe - 2
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 2
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 13
źródło:  www.kwp.radom.pl
Województwo mazowieckie (beZ garnizonu stołecznego warszawskiego)
Radom
17.02.2020
wypadki drogowe - 1
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 1
kolizje -11
ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - 2
zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - 0
źródło:  WRD KMP Radom
 
KALENDARZ DZIAŁAŃ:

"Bezpieczne przejście"  - w codziennej służbie , działania wzmożone raz w miesiącu

"Widoczny na drodze-bezpieczny po zmroku" - w codziennej służbie, działania wzmożone raz w miesiącu

 
 
UTRUDNIENIA W MIASTACH