• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

wypadek_znaczek6_290

Zderzenie aut, zderzenie z łosiem i pijani kierujący

3 kwietnia 2024

Jedna pani przekroczyła dozwolona prędkość. Zaczęła kręcić i podała policjantom innej osoby. Druga, spowodowała kolizję, ale nie chciała się do tego przyznać.

Sporo kłopotów napytała sobie pewna pani, która wczoraj w nocy została zatrzymana przez białobrzeskich policjantów drogówki za przekroczenie dozwolonej prędkości.

41-letnia kobieta kierowała bmw. Przekroczenie prędkości to jedno, ale również nie miała prawa jazdy.

– Aby uniknąć odpowiedzialności za kierowanie pojazdem bez uprawnień, pani podała dane innej osoby. Funkcjonariusze uniemożliwili jej dalszą jazdę, a pojazd odholowano na zabezpieczony parking – poinformowała asp. Joanna Golus z Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach.

Kobieta została ukarana mandatami karnymi: w wysokości 100 zł za przekroczenie prędkości i 500 zł za wprowadzanie w błąd co do tożsamości własnej. To jednak nie wszystko. Wobec pani sporządzono wniosek o ukaranie do sądu za kierowanie pojazdem bez uprawnień. Za to wykroczenie (z art. 94§1 Kodeksu Wykroczeń) grozi jej grzywna nie mniejsza niż 1 500 zł oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Sąd zajmie się sprawą

W minioną niedzielę, w Andrzejowie, w powiecie zwoleńskim zderzyły się dwa samochody osobowe, bmw i chevrolet. Pierwszym kierowała 34-letnia pani, drugi, 83-letni mężczyzna. Policjanci drogówki wstępnie ustalili, że kierująca bmw nieprawidłowo wykonywała manewr wyprzedzania i doprowadziła do zderzenia z chevroletem. Jednak nie przyznała się do popełnionego wykroczenia. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, do którego trafi sporządzona dokumentacja ze zdarzenia.

W poniedziałek nad ranem, w Janowie na drodze krajowej nr 12, samochód audi zderzył się z łosiem, który nagle wbiegł na jezdnię. 24-letni kierujący autem z obrażeniami głowy i dłoni został przewieziony do szpitala. Natomiast zwierzę nie przeżyło zderzenia, zginęło na miejscu.

Pijani kierujący

Wczoraj, w Suliszce, w gminie Wierzbica, w powiecie radomskim policjanci zwrócili uwagę na nissana. Styl jazdy kierowcy tego auta wskazywał, że może on być pod wpływem alkoholu. Sprawdzili stan trzeźwości 33-letniego mieszkańca powiatu radomskiego. Badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, po sprawdzeniu  w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Lipsku obowiązujący do 2032 roku.

33-latek nie jest właścicielem samochodu, którym kierował. W związku z tym, pojazd został przekazany osobie wskazanej.

Teraz, sprawą zajmie się sąd. Za kierowanie autem pod wpływem alkoholu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Odnotujmy jeszcze jeden przypadek nieodpowiedzialnego kierującego.

W niedzielę, radomscy policjanci kontrolowali trzeźwość motocyklistów. Na ul. 1905 Roku zatrzymali do kontroli 33-letniego kierującego motocyklem kawasaki. Okazało się, że ma on ponad 2 promile alkoholu  w organizmie. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Mężczyzna stracił też swój motocykl, który został zabezpieczony. Działając na podstawie nowych przepisów policjanci zabezpieczyli go na strzeżonym parkingu na poczet przyszłej kary.

I w tym przypadku, podobnie jak powyższych, sąd zdecyduje o wysokości kary dla motocyklisty i ewentualnym przepadku mienia.

Za popełnione przestępstwo jakim jest kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt