• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

podsumowanie_swieta_920

Tragiczne święta na drogach. Podsumowanie

2 kwietnia 2024

To nie był dobry okres świąteczny na polskich drogach. Było gorzej niż przed rokiem. W ciągu czterech dni doszło do 222 wypadków, w których zginęło 28 osób, a 20 zostało rannych. W garnizonie mazowieckim Policji w wypadkach zginęły 2 osoby.

Tegoroczny okres Świąt Wielkanocnych, od piątku do poniedziałku, zapisze się czarnymi zgłoskami. Zamiast ostrożnej jazdy i skupieniu się na myślach o bezpiecznym dotarciu na spotkania z najbliższymi lub na krótki odpoczynek i powrotach, dla niektórych się spieszyło albo padli ofiarą pośpiechu i nierozsądku innych.

Bardziej tragicznie

Według, oficjalnych już, danych z Komendy Głównej Policji, w ciągu czterech wspomnianych dni na polskich drogach wydarzyły się 222 wypadki (dla porównania, w ubiegłym roku, doszło do 177 wypadków), w których zginęło 28 osób (26), a 240 zostało rannych (203). Zatrzymanych zostało 1 208 nietrzeźwych kierujących pojazdami (1 184).

Wśród ofiar śmiertelnych było 12 kierowców samochodów, 4 pasażerów aut, 4 motocyklistów, 7 pieszych i 1 rowerzysta.

363 kierujących pojazdami przekroczyło prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Wypadek w Rudzie Wielkiej (fot. OSP KSRG Wierzbica)

Na drogach garnizonu mazowieckiego Policji (województwo mazowieckie z wyłączeniem Warszawy i powiatów do niej przylegających), od piątku do poniedziałku odnotowano 20 wypadków (21), w których zginęły 2 osoby (2) i 24 zostały ranne (26). Zatrzymanych zostało 47 nietrzeźwych kierujących pojazdami (45).

Na naszych drogach ciągle ginie dużo ludzi. Czy dobra pogoda przed i w okresie świątecznym miała wpływ na wypadki? Niestety, z analizy wielu lat wynika, że tak. Generalnie, przy ładnej, słonecznej pogodzie puszczają ludziom hamulce rozsądku i ostrożnej jazdy. Jest więcej zdarzeń i dużo ludzi ginie na drogach. Stanowczo za dużo.

Szerokości na drogach! Jeździjcie bezpiecznie! I kulturalnie!

fot. radommoto.pl
Roman Furciński, fot. ilustracyjne (radommoto.pl), OSP KSRG Wierzbica

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt