• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider||Utrudnienia w ruchu

procesja_droga_krzyżowa_920

Uliczne procesje. Utrudnienia na dwóch osiedlach

29 marca 2024

Na ulicach Borek i na os. Akademickim odbędą się dziś, w piątek, uroczystości Wielkiego Piątku i procesje drogi krzyżowej. Przez około półtorej godziny wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym.

Dziś Wielki Piątek w kościele katolickim, dzień ukrzyżowania Chrystusa. Niektóre radomskie parafie organizują Drogę Krzyżową (odbywa się w piątki w Wielkim Poście).

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, zgłoszono dwie procesje ulicami miasta, od ok. godz. 15:00 do ok. 16:00 na os. Akademickim i od ok. godz. 20:30 do ok. 22:00 na os. Borki. We wspomnianych godzinach, w wymienionych dzielnicach mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu kołowym i w komunikacji miejskiej.

Procesja na os. Akademickim wyjdzie ok. godz. 15:00 i przejdzie trasą sprzed kościoła ulicami: Rapackiego, Szczawińskiego, jezdnią lokalną wzdłuż Żółkiewskiego, Górniczą i Rapackiego – ponownie przed kościół.

Może to spowodować opóźnienia w kursowaniu autobusów miejskich na liniach 3 i 11.

Procesja na Borkach wyjdzie ok. godz. 20:30, przejdzie najpierw przez skrzyżowanie ulic Limanowskiego i Wierzbickiej, a później ulicami Pawią, Stasieckiego i Limanowskiego powróci do kościoła.

Chwilowe postoje, stacje drogi krzyżowej, zaplanowano wyłącznie na ulicach Pawiej i Stasieckiego (procesja nie będzie zatrzymywać się na odcinku ul. Limanowskiego).

Może to spowodować opóźnienia w kursowaniu autobusów miejskich na liniach 1, 7, 12, 14, 16, 17 i 18.

Wszyscy uczestnicy ruchu proszeni są o zachowywanie ostrożności w rejonie tras obu przemarszów i stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem. Najlepiej starać się omijać wspomniane rejony wymienionych osiedli w podanych godzinach.

Roman Furciński, fot. archiwum (radommoto.pl)

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt