• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

policja_wypadek4_290

Najpierw dachowanie, później areszt

28 marca 2024

Pasażer bmw odniósł obrażenia w wypadku, do którego doszło w Warce. Samochód, którym kierował pijany mieszkaniec powiatu grójeckiego dachował. Pasażer został odwieziony do szpitala, a kierowca został zatrzymany.

Do wypadku doszło w ubiegłą sobotę w Warce, w powiecie grójeckim. Podajemy jednak informację, ku przestrodze, żeby nie wsiadać za kółko po alkoholu.

Po alkoholu, bez uprawnień

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 35-letni kierowca bmw z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z jezdni i dachował. Kierowca oraz pasażer byli zakleszczeni w pojeździe. Kierowca nie doznał poważnych obrażeń. Pasażer, w wieku 25 lat, z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Kierujący autem został poddany badaniu na zawartość alkoholu i okazało się, że miał ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że nie posiada on uprawnień do prowadzenia pojazdów – poinformowała nadkom. Agnieszka Wójcik, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Grójcu.

Mieszaniec powiatu grójeckiego został przez policjantów zatrzymany i doprowadzony do prokuratury. Usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego, którego następstwem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu pasażera bmw, oraz kierowania w stanie nietrzeźwości (zdjęcie z wypadku poniżej). 

W tym tygodniu, sąd, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Grójcu, zastosował wobec sprawcy wypadku drogowego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 8 lat więzienia.

fot. KPP Grójec

Jechali wieczorem. Sądzili, że nie łapią?

Lipscy policjanci w ciągu kilku dni „złapali” na suszarkę dwóch kierowców, którzy pand dwukrotnie przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym, czyli na obszarze, na którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Pierwszy delikwent wpadł tuż po północy w Walentynowie. 60-letni mieszkaniec powiatu tarnobrzeskiego poruszał się z prędkością 103 km/h. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 1 500 zł i 13 punktami karnymi oraz zatrzymano mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy

Drugim mało rozsądnym kierowcą okazał się, 50-letni mieszkaniec powiatu lipskiego. W Pawłowicach, po godzinie 19 jechał z prędkością 106 km/h. Zatrzymano mu prawo jazdy oraz nałożono na niego mandat karny w kwocie 1 500 złotych i dopisano 13 punktów karnych.

Roman Furciński, fot. KPP Grójec

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt