• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

policja_wypadek920

Nie chciał, żeby wzywano pomoc. Wydało się, dlaczego

27 marca 2024

42-letni kierowca audi wsiadł za kółko będąc pijanym. Na dużej prędkości wyprzedzał inne auto, wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Na jego szczęście nic mu się nie stało. Na nieszczęście, zdarzenie widział policjant, który był na miejscu chwilę po kolizji. Teraz, kierowca audi będzie miał sprawę w sądzie i grozi mu wysoka grzywna.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, po godz. 21, w Żdżarkach, w gminie Nowe Miasto nad Pilicą, w powiecie grójeckim. Audi na dużej szybkości wyprzedzało inny samochód. Chwilę później, kierowca audi nie potrafił utrzymać toru jazdy i pojazd wypadł z drogi uderzając w drzewo.

Kierowca wyprzedzanego samochodu zatrzymał się, podbiegł, żeby udzielić pomocy kierowcy rozbitego samochodu. Ten, samodzielnie wysiadł z audi i prosił, żeby nie dzwonić na policję. Miał pecha, bo tym, który chciał udzielić pomocy był …policjant, będący po służbie, st. post. Maciej Popiński policjant Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

– Zachowanie kierującego audi wskazywało na mocne zdenerwowanie. Policjant wyczuł od niego woń alkoholu. Dlatego poprosił osobę, która także zatrzymała się na miejscu zdarzenia o wykonanie telefonu na numer alarmowy, natomiast sam dozorował mężczyznę do czasu przyjazdu miejscowych policjantów – poinformowała nadkom. Agnieszka Wójcik, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Grójcu.

Powód zdenerwowania wyszedł bardzo szybko. Okazało się, że 42-latek był nietrzeźwy. Miał ponad 1,75 promila alkoholu w organizmie. Być może, gdyby nie było świadków zdarzenia oddaliłby się pozostawiając auto i później kombinował, że to nie on prowadził samochód. A tak, odpowie za spowodowanie kolizji i prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi kara nawet 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

Roman Furciński, fot. ilustracyjne

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt