• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

motocykll_920

Motocykliści wyjeżdżają na drogach. Oby nie było tak tragicznie jak w zeszłym roku

27 marca 2024

Miłośnicy jednośladów już poczuli wiosnę i niektórzy rozpoczęli drogowy sezon. Na ulicach pojawili się motocykliści. Obyśmy wszyscy mieli do siebie szacunek i dobrze korzystali z dróg w tym roku.

Niektórzy z motocyklistów nie czekali na oficjalne rozpoczęcie sezonu i już sprawdzają swoje maszyny na drogach. Nie ma się co dziwić, bo pogoda niekiedy sprzyja pierwszym wycieczkom w tym roku. Chociaż, jak usłyszeliśmy od jednego z motocyklistów, jeszcze nie ma z tej radości z jazdy, bo jednak są jeszcze za niskie temperatury, a i przyczepność opon do zimnej nawierzchni nie jest komfortową sytuacją.

Patrz w lusterka, lewe i prawe – to apel szczególnie do kierowców samochodów (fot. radommoto.pl)

Jak zawsze, apelujemy o rozsądek na drodze zarówno do kierowców pojazdów samochodowych jak i motocyklistów.

Do pierwszych, żeby widząc jednoślady – cruisery (motocykle turystyczne), sportowe (popularnie zwane ścigaczami), choppery i skytery – nie wymuszali sytuacji na drodze, pierwszeństwa przejazdu, nie pokazywali, że samochód jest najważniejszy na jezdni.

Do drugich, żeby również nie wymuszali pierwszeństwa przejazdu i nie kluczyli między samochodami z lewej do prawej oraz, jak widać na filmie poniżej, nie jeździli za szybko dostosowując prędkość do warunków na drodze.

Do jednych i drugich apelujemy o wzajemny szacunek, wyrozumiałość, bezpieczną jazdę i uprzejmość na drodze.

Skończyło się rumakowanie. Szaleńców nie brakuje ani po stronie motocyklistów, ani kierowców samochodów (film: Policja)

W ubiegłym roku, w 1 947 wypadkach drogowych w Polsce zginęło 196 osób poruszających się motocyklami (189 kierujących i 7 pasażerów), a 1 653 i 176 pasażerów zostało rannych. To więcej niż rok wcześniej, w 2022 roku.

Do prawie 55% wypadków, w których poszkodowani zostali motocykliści przyczynili się inni użytkownicy dróg, szczególnie kierujący samochodami osobowymi.

Szerokości na drodze! Jeździmy bezpiecznie! I kulturalnie!

Roman Furciński, film: Policja, film kampanii "Jedna droga. Jedna myśl. Bezpiecznie do celu" - RADOMMOTO.PL, fot. radommoto.pl

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt