• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

siczki_rondo_290

Wybudują nowe rondo i most, przebudują drogę

23 lutego 2024

Trzy ważne dla mieszkańców inwestycje mają powstać w naszym regionie. Jedną z nich jest budowa ronda w Siczkach.

Jak się dowiedzieliśmy w Mazowieckim Zarządzie Dróg Wojewódzkich, umowa na budowę ronda zostanie podpisana ze zwycięzcą przetargu, firmą Strabag. Ma ona przebudować odcinek drogi wojewódzkiej nr 737 (trasa Radom-Kozienice), w Siczkach, przy skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 699 prowadzącą do Jedlni-Letnisko. W ramach inwestycji m.in. ma być również wybudowana droga dla rowerów, po zachodniej stronie jezdni.

Inwestycja ma kosztować 16 597 462,66 zł. Następna najtańsza w przetargu oferta była droższa o ponad 1 mln, a dwie kolejne o ok. 3 mln zł (dwie najdroższe, Budromostu Starachowice z Wąchocka i Traktu z Piekoszowa zostały odrzucone, ponieważ nie spełniały kryteriów w dwóch punktach określonych w zamówieniu).

W przyszłą środę ma być podpisana umowa na wykonanie zadania. Strabag ma 18 miesięcy na realizację inwestycji.

W miejscowości Żerdź, w gminie Przytyk, w powiecie przysuskim, zostanie przebudowana droga wojewódzka nr 740. Chodzi o jej 2-kilometrowy odcinek, na którym zostanie wymieniona nawierzchnia, a jezdnia poszerzona do 7 m.

Przebudowane zostaną skrzyżowania z drogami niższej kategorii i zjazdy na nieruchomości. Powstaną nowy chodnik, zatoki autobusowe i pobocza.

Wykonawcą zadania będzie Strabag, który zaoferował najniższą cenę w przetargu – 6 713 005, 69 zł. Roboty potrwają 14 miesięcy.

Trzecią inwestycją jest budowa mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 691 nad Strugą w Garbatce-Letnisku, w powiecie kozienickim. Stary obiekt zostanie rozebrany, a w jego miejsce powstanie nowy, jednoprzęsłowy most. Na czas trwania robót zostanie wybudowany tymczasowy most, którym kierowcy będą mogli przejechać przez rzekę. Przy obiekcie wybudowany zostanie chodnik dla pieszych. Wykonawcą robót będzie firma budowlano-remontowa BUDREM-1, która zainkasuje za to 3 143 248, 96 zł. Ma to zrobić w ciągu 7 miesięcy.

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt