• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

kwiatkowskiego_przejscia_290

Nikt nie pomyślał o udogodnieniu na przejściu

12 lutego 2024

Przy przejściu dla pieszych na ul. Cymerysa-Kwiatkowskiego, przy skrzyżowaniu z ul. Białą, są płyty z wypukłościami informujące osoby z niedowidzące i niewidome o pasach na jezdni. Przy drugim przejściu, przy skrzyżowaniu z ul. Graniczną takich płyt nie ma. Dlaczego ich tu nie ma?

Kilka dni temu napisaliśmy o krzywych liniach oznakowania poziomego na ul. Cymerysa-Kwiatkowskiego. Wykonawca prac nie spisał się, linie były krzywe, zwichrowane. Wodociągi Miejskie, na zlecenie których były wykonywane prace na tej ulicy, zareagowały natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia i nakazały wykonawcy poprawienie liniii.

Wśród wielu komentarzy pod postem w naszych mediach społecznościowych pojawił się jeden, który zwrócił uwagę na jeszcze jedną sprawę:

„To skoro ta szybko inwestor reaguje na fuszerki, to dlaczego jeszcze nie są poprawione przejścia dla pieszych , przy których brakuje płyt chodnikowych- ostrzegawczych dla osób niepełnosprawnych ?” (pisownia oryginalna).

Przejście na ul. Cymerysa-Kwiatkowskiego, przy skrzyżowaniu z ul. Graniczną. Nie ma żółtych płyt z wypukłościami

To nie fuszerka,

płyt nie ma w sor

Przyjrzeliśmy się sprawie. Istotnie, przy przejściu przy skrzyżowaniu z ul. Białą, po obu stronach jezdni, są żółte płyty chodnikowe z wypukłościami. Takie płyty stosuje się jako udogodnienie dla osób niepełnosprawnych niewidomych i niedowidzących.

Przy skrzyżowaniu z ul. Białą takie płyty są po obu stronach jezdni.


Natomiast przy przejściu, przy skrzyżowaniu z ul. Graniczną, jest dojście do przejścia wyłożone płasko, z kostki brukowej.
Czy nie można wyłożyć płyt żółtych z wybrzuszeniami również przy przejściu przy Granicznej? Tu nie ma sygnalizacji świetlnej, jest równy poziom jezdni z chodnikiem przy przejściu.

Okazuje się, że przy tym przejściu płyt nie ułożono, ponieważ nie było ich i nie ma w zatwierdzonej stałej organizacji ruchu (sor). Tak się spodziewaliśmy.

Przed rozpoczęciem prac na ul. Cymerysa-Kwiatkowskiego, przy skrzyżowaniu z ul. Graniczną (zdjęcie z początku lipca 2023 roku), żółtych płyt również nie było. Nikt nie pomyślał, żeby wprowadzić zmiany w stałej organizacji ruchu.

Czy jednak przy okazji wymiany sieci wodociągowej na ul. Cymerysa-Kwiatkowskiego nie można było pomyśleć o takim rozwiązaniu? Może inwestor, na zlecenie którego ma być wykonana wymiana sieci wodociągowej, ciepłowniczej, energetycznej? A jeśli nie inwestor, to może Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji?

Roman Furciński, fot. radommoto.pl

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt