• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

protest_rolnicy2_290

Rolnicy w proteście wyjeżdżają na drogi. Sprawdź, gdzie w naszym regionie będą utrudnienia

9 lutego 2024

Dziś, w piątek, 9 lutego, odbędzie się protest rolników indywidualnych. Do tej ogólnopolskiej akcji przyłączają się rolnicy z naszego regonu. Już od godz. 8 protestują rolnicy w powiecie lipskim.

O akcji rolników w Radomiu napisaliśmy w środę (można przeczytać tutaj). Będzie trwała od godz. 10 do 16.

Wcześniej, bo o godz. 8, protest rozpoczęli rolnicy w powiecie lipskim, w Kolonii Nadwiślańskiej na drodze wojewódzkiej nr 747. Rolnicy mają przemieszczać się w okolicach mostu na Wiśle. Utrudnienia mogą wystąpić również na drogach dojazdowych do Lipska. Akcja ma potrwać do godz. 16.

Fot. Policja Lipsko

O godz. 10 ma się rozpocząć protest grójeckich rolników. W tym powiecie akcja będzie bardziej dotkliwa dla innych użytkowników dróg, bowiem ma się odbywać na drodze krajowej nr 50. Główna akcja zostanie przeprowadzona w rejonach dwóch rond na tej drodze tranzytowej, przy ul. ks. Skargi i ul. Armii Krajowej. Jednak możliwy jest przejazd kolumny pojazdów rolniczych z Grójca przez Pniewy, Konie, Karolew do Mszczonowa i z powrotem.

Akcje będą prowadzone jeszcze w Prztyku, w powiecie radomskim, i Potworowie w powiecie przysuskim. W obu przypadkach na drogach wojewódzkich nr 740.

Ogólnopolski protest rolników jest skierowany przeciwko importowi produktów rolnych z Ukrainy i polityce klimatycznej Komisji Europejskiej.

Bądźmy wyrozumiali. Jeśli mamy wyjechać w trasę, sprawdźmy, gdzie odbywają się protesty i wybierajmy alternatywne trasy.

Fot. Policja Grójec

Roman Furciński, fot. Policja Grójec, Policja Lipsko

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt