• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider||Utrudnienia w ruchu

rolnicy_protest_290

Akcja protestacyjna rolników w Radomiu

7 lutego 2024

W najbliższy piątek, 9 lutego, odbędzie się protest rolników indywidualnych. W godzinach od ok. 10 do ok. 16 należy się liczyć z utrudnieniami w ruchu w zachodniej części miasta.

Radomscy rolnicy przystępują do ogólnopolskiego protestu rolników indywidualnych przeciw pogarszającej się sytuacji ekonomicznej branży rolnej.

Protest rozpocznie się w punkcie kontrolnym Inspekcji Transportu Drogowego przy ul. NSZZ Solidarność (u zbiegu z ul. Olszynową). Kolumna uczestników zgromadzenia (ma to być maksymalnie 300 osób) przejedzie ulicami: NSZZ Solidarność, Kielecką i Czarnieckiego do ronda Narodowych Sił Zbrojnych (popularnie zwane warszawskim), a następnie wrócą tą samą trasą do miejsca rozpoczęcia protestu, tzn. do punktu kontrolnego ITD na Koziej Górze.

Podczas trwania akcji mogą występować znaczne utrudnienia w ruchu kołowym na Koziej Górze, Halinowie, Zamłyniu, Wacynie, Kapturze, Koniówce i Michałowie. Mogą wystąpić opóźnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej linii 2, 4, 5, 6, 8, 10, 12, 15, 21, 25 i 26.

– Nie są przewidywane żadne objazdy, chyba że protest przyjmie formę blokady ruchu. Wówczas policja może czasowo zamknąć wybrany odcinek – poinformował Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, do którego wpłynęło zawiadomienie o zgromadzeniu publicznym rolników.

fot. ilustracyjne (archiwum radommoto.pl

Dane o ewentualnych opóźnieniach i lokalizacji poszczególnych autobusów miejskich można na bieżąco śledzić na stronie rkm.mzdik.radom.pl i w bezpłatnej aplikacji myBus. Pasażerowie powinni uwzględnić możliwe utrudnienia w kursowaniu autobusów miejskich podczas planowania podróży w powyższych godzinach.

Wszyscy uczestnicy ruchu proszeni są o zachowywanie szczególnej ostrożności w okolicach przejazdu i o stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy kierujących ruchem.

Roman Furciński, źródło: MZDiK, fot. ilustracyjne (archiwum radommoto.pl)

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt