• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider||Utrudnienia w ruchu

utrudnienia_w_ruchu_290

Rocznicowy przemarsz. Będą utrudnienia

30 stycznia 2024

W piątek, 2 lutego, w Radomiu odbędą się obchody z okazji rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Zaplanowano przemarsze ulicami miasta. Na części osiedla XV-lecia i Śródmieścia trzeba się liczyć z utrudnieniami w ruchu.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, utrudnienia mogą występować od godz. ok. 13:00 do 15:00 i dotyczyć będą samochodów i autobusów miejskich.

Przemarsz z okazji obchodów rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego rozpocznie się na placu Materskiego (przed katedrą). Uczestnicy (według deklaracji organizatora – II LO im. Marii Konopnickiej – może to być nawet 600 osób) przejdą następującą trasą podzieloną na trzy etapy. W pierwszym, z placu Materskiego przez al. Chrapka, Żeromskiego, Malczewskiego do skweru Maryi Matki Życia.

Kilkanaście minut później, wyruszą stąd ul. Malczewskiego do Koszarowej na plac Żołnierzy 72 Pułku Piechoty. Otatnim etapem będzie przemarsz z placu Żołnierzy 72 Pułku Piechoty, ulicami Malczewskiego i Warszawską do Krzyża Straceń 1863 (os. XV-lecia).

W przypadku bardzo dużej frekwencji uczestników policjanci i strażnicy miejscy mogą zdecydować o zamknięciu dla ruchu kołowego jednego pasa jezdni ul. Warszawskiej na wysokości Krzyża Straceń 1863 lub całego odcinka, od ul. Rodziny Winczewskich do ul. Kusocińskiego (wyłącznie w kierunku Jedlińska). W drugim z tych przypadków zalecany będzie objazd ulicami Galileusza, Chrobrego i Kusocińskiego (również dla autobusów komunikacji miejskiej linii 4, 12 i 23 – wtedy z czasowym pominięciem przystanku Warszawska / Kusocińskiego 02).

Wszyscy uczestnicy ruchu proszeni są o zachowywanie szczególnej ostrożności w okolicach przemarszu oraz o stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy kierujących ruchem.

Roman Furciński, źródło: MZDiK

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt