• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Moto info

omoda_290

Chińskie auto wjedzie do Polski

29 stycznia 2024

To jest miejski SUV z bardzo dobrym, jak zapewnia producent, wyposażeniem i bardzo atrakcyjną ceną, z dwoma rodzajami napędu – spalinowym i elektrycznym. Do tego, przewidziano 7–letnią gwarancję z przebiegiem do 150 tys. km. Takie m.in. zalety ma mieć nowe auto, które zagości w tym roku w Polsce – OMODA. Jej debiut zapowiadany jest w czerwcu.

Chiński producent – koncern Chery – chce wejść na nasz runek z mocnym przytupem. Auta mają mieć bogate wyposażenie, atrakcyjną cenę w stosunku do jakości i konkurencyjną gwarancję.

Ambitny plan

– Chcemy przyciągnąć polskich użytkowników przede wszystkim jakością i doskonałym wyposażeniem naszych samochodów. Jesteśmy przekonani, że cena tej klasy samochodu, którą zaproponujemy, będzie niezwykle atrakcyjna. Stawiamy też na korzystne warunki gwarancji, aby przekonać potencjalnych klientów – powiedział Eric Zheng, dyrektor marki OMODA w Polsce.

To nie wszystko. Chińczycy mają bardzo ambitne plany. Marka chce osiągnąć 5% udziału w rynku sprzedaży nowych aut, w ciągu pięciu lat.

– To jest ambitny plan, ale jesteśmy pewni naszych produktów. OMODA 5 została zaprojektowana i dopracowana pod kątem użytkowników europejskich i chcemy zapewnić im również dobrą opiekę posprzedażowądodał Eric Zheng.

Spalinowe i elektryczne,

wersje Comfort i Premium

Premiera modelu OMODA 5 jest zaplanowana na czerwiec tego roku. Zadebiutuje w dwóch wariantach cenowych oraz w dwóch wersjach napędowych – elektrycznej i z modelem spalinowym.

Model spalinowy będzie dostępny z turbodoładowanym silnikiem 1.6 TGDi o mocy 197 KM i 7-stopniową automatyczną skrzynią biegów. Auto będzie dostępne w dwóch wariantach – Comfort i Premium. Pierwsza wyposażona będzie m.in. w aktywny tempomat, kamerę cofania, systemy wspomagające jazdę, ładowanie indukcyjne, podgrzewane fotele i kierownicę i asystenta głosowego.

Wyższa opcja będzie miał szersze możliwości w dopasowaniu kolorystyki, kamerę 360-stopni z aktywnym otoczeniem, system nagłośnienia SONY z ośmioma głośnikami oraz elektrycznie otwierany bagażnik i szyberdach.  
Samochód w wersji spalinowej z pełnym wyposażeniem będzie kosztował poniżej 130 tys. zł.


Wersja elektryczna będzie miała technologię charakteryzującą się niskim zużyciem energii i dużą wytrzymałością. Zapotrzebowanie na prąd wynosić będzie 15,5 kWh/100 km, co ma pozwolić na przejechanie do 430 km na jednym ładowaniu. Dzięki systemowi szybkiego ładowania będzie można naładować akumulator od 30 do 80% w pół godziny.   

Obie wersje będą objęte 7-letnią gwarancją z przebiegiem do 150 tys. kilometrów.

20 salonów

W pierwszym etapie, OMODA planuje otworzyć ok. 20 salonów w największych polskich miastach (Warszawa, Gdańsk, Kraków, Wrocław, i.t.p.).

Dodatkowo, w planach są showroomy w centrach miast, aby każdy mógł zobaczyć auto z bliska. Docelowo, ma być 30-40 punktów sprzedaży, z serwisem i realizacją usług gwarancyjnych.

Roman Furciński, źródło i zdjęcia: Omoda

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt