• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

lubelska_port_swiatla_290

MZDiK mija się z prawdą

21 listopada 2023

Na ul. Lubelskiej, przy skrzyżowaniu z drogą do Portu Lotniczego sygnalizacja świetlna ma działać w systemie akomodacyjnym acyklicznym. Tak jednak nie jest. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji od kilku tygodniu nie odpowiada na pytania.

Jakiś czas temu przesłaliśmy do Piotra Szałasa, zastępcy dyrektora MZDiK, pytania w sprawie działania sygnalizacji świetlnej na ul. Lubelskiej, przy skrzyżowaniu z drogą do Portu Lotniczego. Skłoniła nas do tego odpowiedź udzielona mieszkańcowi Radomia w tej sprawie, w której zastępca dyrektora wyjaśnił pisemnie, że jest tam zainstalowana sygnalizacja akomodacyjna acykliczna. To oznacza, że powinny być zmienne fazy wyświetlania się poszczególnych świateł, w zależności od natężenia ruchu. Ale tak nie jest. Są tam stałe fazy zmiany świateł i na dowód tego przesłaliśmy link do publikacji z filmem z tego skrzyżowania (można przeczytać tutaj).

Film można obejrzeć poniżej;

Próbowaliśmy uzyskać wyjaśnienia w tej sprawie od Piotra Szałasa. Zapytaliśmy: Kiedy zostanie przestawione sterowanie na system acykliczny? Czy może są jakieś inne ustalenia, wytyczne w tej sprawie? Jeśli tak, to z kim lub od kogo?

Nie otrzymaliśmy odpowiedzi, na razie.

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt