• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

opony_zmiana_290

Zmieńcie opony na zimowe

21 listopada 2023

Kto jeszcze się wahał, czy zmienić opony w swoim aucie, już chyba nie powinien mieć wątpliwości. Skłaniają do tego temperatury powietrza i warunki na drodze. Warto sprawdzić opony, którymi będzie się jeździć.

Gros kierowców czeka do ostatniej chwili z wymianą opon w aucie. Takim sygnałem jest śnieg za oknem. Dopiero wtedy zaczyna się umawianie z warsztatem i stanie w długiej kolejce.

Sprawdź wysokość bieżnika

O tym, że warto zmienić opony na zimowe już pisaliśmy. Są zrobione miękkich mieszanek i lepiej sprawują się na śniegu, i przy niskich temperaturach, wilgotnym powietrzu.

Przypominamy, że według ekspertów z branży oponiarskiej, opony należy zmienić, gdy średnia temperatura dobowa spadnie poniżej 7 stopni Celsjusza. Im zimniej, tym przyczepność i większe bezpieczeństwo opon zimowych są bardziej widoczne.

Chcemy jednak zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz. Chodzi o wysokość bieżnika. Przy zakupie nowych opon, sprawa jest prosta – powinny być wyprodukowane w roku zakupu. Ale jeśli już były używane, to warto sprawdzić dwie rzeczy. Po pierwsze, wysokość bieżnika, która nie powinna być mniejsza niż 4 mm. Po drugie, wiek opon. Nie należy jeździć na takich, które mają więcej niż 6 lat, bowiem z każdym rokiem opony się starzeją i tracą swoje właściwości (utleniają się, zmienia się skład mieszanki).

Szerokości na drodze! Jeździjcie bezpiecznie! I kulturalnie!

Jeżeli “czwórka” na oponie zacznie się ścierać, to znak, że czas myśleć o nowych oponach.
Roman Furciński, fot. archiwum (radommoto.pl)

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt