• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

wiadukt_zderzenie2_290

Poślizg na rowerze

20 listopada 2023

Dużo szczęścia miała rowerzystka, która dziś przewróciła się na wiadukcie w ul. Słowackiego. Została opatrzona przez zespół medyczny Pogotowia Ratunkowego.

Do zdarzenia doszło kilkanaście minut po godz. 12, na łącznicy z ul. Beliny-Prażmowskiego na wiadukt (w kierunku Glinic). Kobieta znajdowała się przy przejściu dla pieszych, gdy nagle straciła równowagę i upadła. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, doszło do poślizgu, na mokrej nawierzchni. Pani miała podwójne szczęście. W tym samym czasie ul. Słowackiego przejeżdżał ambulans Pogotowia Ratunkowego. Zespół medyczny natychmiast udzielił poszkodowanej pomocy. Kobiece nic poważnego się nie stało.

Przy łącznicy znajduje się przejście dla pieszych. Już kiedyś napisaliśmy, że trzeba tu bardzo uważać. Kierowcy wjeżdżający na wiadukt muszą bardzo uważać, bo o ile z prawej strony (od Glinic) jest dobra widoczność, to z przeciwnego kierunku (od strony ul. 25 Czerwca) słaba. Widoczność z lewej strony jest mocno ograniczona, ponieważ jest wysoki, betonowy murek i do tego ekrany dźwiękochłonne. Bardzo często się zdarza, że rowerzyści przejeżdżają przez nie. Nie schodzą z roweru i przeprowadzają go na drugą stronę, ale przejeżdżają. To wbrew przepisom, bo tu jest tylko przejście dla pieszych. Szczególnie młodzi ludzie jadą szybko na rowerze i zważając, że może dojść do kolizji z samochodami.

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt