• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

policja_skody_290

Nowe auta na mazowieckich drogach

16 listopada 2023

Sześć nowych aut otrzymali mazowieccy policjanci. Są to oznakowane pojazdy, w nowych malowaniach. Trafiły do wydziałów ruchu drogowego.

Sześć komend garnizonu mazowieckiego Policji (województwo mazowieckie z włączeniem Warszawy i powiatów do niej przylegających) otrzymało po jednym samochodzie. Wszystkie auta to marka Skoda.

Model Superb trafił do Komendy Miejskiej w Radomiu. Auto jest wyposażone w dwulitrowy silnik benzynowy współpracujący z automatyczną skrzynią biegów DSG, pozwalający uzyskać moc maksymalną 280 KM i przyspieszenie od 0 do prędkości 100 km/h w 5,3 sekundy. Jednym z plusów auta jest to, że posiada napęd 4×4 (na cztery koła).

Pozostałe pięć aut to modele Scala. W naszym regionie taki otrzymała grójecka komenda powiatowa (pozostałe pojechały do Ciechanowa, Garwolina, Pułtuska i Wyszkowa). Ten model ma mniejszy silnik – benzynowy o pojemności 1,5 litra – i mniejszej mocy maksymalnej – 150 KM. Pojazd ten także jest wyposażony w automatyczną skrzynię biegów DSG. 

Radiowozy na pewno przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa. Może nie diametralnie. Obecność na drogach powinna działać prewencyjnie na kierowców, przynajmniej na większość.

Skody zostały zakupione w ramach projektu „Bezpieczniej na drogach – nowoczesny sprzęt dla polskiej Policji etap II”.

Roman Furciński, fot. KWP

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt