• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

policja_znaczek17_290

Pani za kierownicą z promilami. Trochę ich miała w sobie

15 listopada 2023

Dwa razy w ciągu trzech dni została zatrzymana kobieta za jazdę po pijanemu. Jednego dnia miała 2,5 promila alkoholu w organizmie, przy kolejnym zatrzymaniu 3 promile.

Przysuscy policjanci dwa razy w krótkim czasie interweniowali w sprawie pani, która połączyła jazdę autem po wypiciu alkoholu.

W niedzielę, przed godz. 16 na terenie gminy Gielniów, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 44-letnią kierującą oplem. Wyczuli od niej alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało u kobiety prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymano jej prawo jazdy i uniemożliwiono dalszą jazdę.

Dwa dni później, we wtorek, przed godz. 10 rano, policjanci drogówki zostali skierowani na teren gminy Gielniów. Tam, według zgłoszenia, doszło do zatrzymania nietrzeźwej kierującej.

– W rozmowie z kobietą mundurowi nie mieli wątpliwości, że wsiadła za kierownicę pomimo wcześniej wypitego alkoholu, co potwierdziło badanie stanu trzeźwości. Jak się okazało, tym razem kobieta miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Sprawdzenie w policyjnych systemach potwierdziło, że kilka dni wcześniej kobieta była zatrzymana za to samo przestępstwo – poinformowała asp. szt. Aneta Wilk, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Przysusze.

Pani będzie odpowiadała w warunkach recydywy. Oprócz zakazu prowadzenia pojazdów, grozi jej kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt