• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Blog

halloween_maratony_290

Maratony Halloween w kinie Helios

23 października 2023

Z okazji Halloween, Nocne Maratony Filmowe Helios stawiają przed fanami horrorów piekielnie straszny dylemat. Do wyboru dwie noce i dwa zestawy filmów, a w nich aż osiem przerażających horrorów! Na który zestaw wystarczy Wam odwagi?

Nocne Maratony Filmowe Helios jak co roku stawiają przed fanami horrorów dylemat. 27 i 31 października maratończycy mogą wybierać spośród specjalnie wyselekcjonowanych na tę okazję horrorów.

Zestaw nr 1

W pierwszym zestawie pokażemy cztery filmy, których jedynym celem jest… śmiertelnie Was wystraszyć! Trzy pierwsze propozycje to pokazy przedpremierowe!

Zaczynamy wyczekiwanym “Raz, dwa, trzy… wchodzisz do gry”, dalej „Na pokuszenie zła”  i film z selekcji 2023 Berlin International Film Festival „Sprawca”. Na koniec premierowo – “Matka przełożona”.

Pewne jest, że taka dawka strachu jeszcze długo po powrocie do domu nie pozwoli Wam zasnąć. Sami musicie podjąć decyzję, na który z zestawów wystarczy Wam odwagi. A może jesteście gotowi na oba? 

RAZ, DWA, TRZY… WCHODZISZ DO GRY (napisy)

„To tylko zabawa, dopóki komuś nie stanie się krzywda” – rodzice zwykli nas ostrzegać, gdy byliśmy mali. A jeśli zabawa w chowanego, wisielca czy berka posunie się za daleko? W horrorze „Raz, dwa, trzy… wchodzisz do gry!” produkcji legendarnych braci Russo, grupa nastolatków z miasteczka Salem odkrywa przeklęty nóż z prowokującym zaklęciem. Uwolniony demon zmusza ich do grania w makabryczne, śmiercionośne wersje gier z dzieciństwa, stawiając przerażające ultimatum: grasz lub giniesz. 

NA POKUSZENIE ZŁA (napisy)

Młoda dziewczyna poszukuje pracy na wakacje i zatrudnia się jako opiekunka w tajemniczym domu: ma zajmować się dziwnym chłopcem, który jest uczulony prawie na wszystko i nie mówi. Gdy zachowania dziecka stają się coraz bardziej mroczne, dziewczynę nawiedzają złowieszcze wizje, przez które powoli zaciera się granica między dobrem a złem… 

SPRAWCA (napisy)

Jonny to zadziorna nastolatka przebywająca pod opieką ciotki, która ma pomóc dziewczynie z oswojeniem się z zaklęciem ciążącym na kobietach z jej rodziny od pokoleń. Wraz z ukończeniem 18 lat, Johny zdobędzie moce, których się nie spodziewa (film w selekcji 2023 Berlin International Film Festival).

MATKA PRZEŁOŻONA (napisy)

1975, Dwór Rozenkreuzów. Młoda dziewczyna zatrudniona przez starą baronową odkrywa tajemnice dworu, który w trakcie wojny był przytułkiem dla samotnych matek z dziećmi.

Zestaw nr 2

Zestaw drugi to również prawdziwa uczta dla miłośników filmów grozy. Na początek pierwsza premiera tego wieczoru „Fletnik”. Po krótkiej przerwie przedpremierowo “Elevator game” i „Violetta”. Kończymy premierowym „Wieczne zło”. Pewne jest, że taka dawka strachu jeszcze długo po powrocie do domu nie pozwoli Wam zasnąć. Sami musicie podjąć decyzję, na który z zestawów wystarczy Wam odwagi. A może jesteście gotowi na oba?  

FLETNIK (napisy)

Młoda kompozytorka (Charlote Hope), po tajemniczej śmierci swojej mentorki, otrzymuje od dyrygenta (Julian Sands) zadanie ukończenia jej ostatniego koncertu. Szybko odkrywa, że wykonywanie melodii pozostawionych przez zmarłą mistrzynię pociąga za sobą śmiertelnie niebezpieczne konsekwencje. Okazuje się, że niepokojące utwory mają mroczne pochodzenie, a obudzone przez nie złe moce nie znikną wraz z ostatnią zagraną nutą.

ELEVATOR GAME (napisy)

Grupa przyjaciół postanawia zagrać w viralową grę o pozornie prostych regułach: wchodzisz do windy, wciskasz przyciski w określonej kolejności i stajesz twarzą w twarz z upiorną kobietą z piątego piętra. Kiedy jednak uczestnicy złamią zasady, będą musieli zmierzyć się z zabójczymi konsekwencjami swojej ciekawości…

VIOLETTA (napisy)

Seria dziwnych zaginięć dzieci postawia wiejskie miasteczko Miles w stan szoku. Chora matka Sonia obawia się, że niewypowiedziane zło wkrótce pozbawi wzroku jej 11-letnią córkę Violett.

WIECZNE ZŁO

Po podjęciu tymczasowej pracy jako opiekunka, młoda kobieta zdaje sobie sprawę, że jej pracodawca i dom, w którym pracuje, mają niebezpieczną, mroczną przeszłość, a jej życie zamienia się w koszmar.

Start: 27.10.2023 i 31.10.2023, godz. 23:00

Ceny biletów: przedsprzedaż + 7 dni do seansu – 30,90 zł, przedsprzedaż 4-6 dni do seansu – 32,90 zł, przedsprzedaż 1-3 dni do seansu – 34,90 zł, w dniu seansu – 38,90 zł.

Zapraszamy do zakupu biletów w aplikacji, kasach kin i na stronie www.helios.pl w zakładce: PROJEKTY SPECJALNE.

Link do wydarzenia: http://www.helios.pl/nmf_halloween23 

Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.

/kino Helios/

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt