• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Blog

helios920

Helios prezentuje jesienne nowości

11 października 2023

Październik przybywa z filmowymi przebojami. W tym tygodniu w kinach Helios zagoszczą długo wyczekiwane premiery: polski kandydat do Oscara „Chłopi”, na kanwie powieści Władysława Reymonta, a także kontynuacja hitu dla najmłodszych – „Psi Patrol: Wielki film”. Na ekranach zostaną wyświetlone również największe hity ostatnich tygodni, seanse dwóch kultowych animacji Disneya z okazji stulecia wytwórni, najnowsza odsłona cyklu Kultura Dostępna oraz porywający koncert Taylor Swift – „The Eras Tour”.

Gorącą premierą tego tygodnia są „Chłopi” w reżyserii DK Welchman, czyli współtwórczyni filmu „Twój Vincent”. Podobnie jak tamto dzieło, ekranizacja powieści Władysława Reymonta została zrealizowana w technice animacji malarskiej. Wzorami postaci stali się natomiast prawdziwi aktorzy. Film przedstawia losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. Okazuje się, że ukazane w nim zagadnienia, takie jak nieszczęśliwa miłość czy wykluczenie ze społeczności, są tematami aktualnymi do dziś. Historia dzieje się na tle zmieniających się pór roku i zjawisk przyrody, które zostały odmalowane na wzór obrazów artystów takich jak Józef Chełmoński czy Leon Wyczółkowski. Wyróżniony podczas tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni film został ogłoszony polskim kandydatem do Oscara!

W kinach zaplanowano również premierowe seanse innej wyczekiwanej nowości – „Psi Patrol: Wielki film”. Tych czworonogów nikomu nie trzeba przedstawiać, a najmłodsi je wprost uwielbiają! W Mieście Przygód rozbija się magiczny meteor, dzięki któremu szczeniaki zyskują supermoce i stają się Kosmopieskami. Zwłaszcza dla najmniejszej Skye nowe moce są spełnieniem marzeń. Ich radość nie trwa jednak długo, gdyż na horyzoncie czai się ich arcyrywal – Humdinger, w dodatku sprzymierzony z szalonym naukowcem, Victorią… Bohaterskie pieski muszą wkroczyć do akcji, powstrzymać złoczyńców i uratować miasto.

Ponadto w repertuarze znajdą się największe kinowe hity ostatnich tygodni. Prym wiodą polskie produkcje, takie jak „Święto ognia” – najnowsze dzieło reżyserki Kingi Dębskiej. Główna bohaterka, Anastazja, zmaga się z niepełnosprawnością, a jej siostra walczy o baletową karierę. Ich życie zmienia się jednak pod wpływem charyzmatycznej sąsiadki…

„Zielona granica” Agnieszki Holland to film, w którym historie widziane oczami uchodźców, aktywistów i strażników przeplatają się ze sobą, ukazując niełatwe dylematy moralne. Na fanów komedii czekają „Teściowie 2″ – przedstawienie kontrastów między przyszłymi członkami rodziny może wywoływać salwy śmiechu!

W mroczny klimat przenosi kinomanów horror „Egzorcysta: Wyznawca”. Dwie dziewczynki giną w lesie, a po kilku dniach wracają do domów. Ich bliscy zaczynają być jednak nękani przez niepokojące zjawiska…

Na rodzinne seanse Helios poleca animację „Kosmici w mojej szkole”. Kosmici łączą siły z nastolatkiem, aby uratować świat od galaktycznego złoczyńcy, który już zaczął przejmować szkołę…

W październikowe weekendy na ekrany kin Helios powrócą najsłynniejsze animacje Disneya dzięki specjalnemu cyklowi celebrującemu stulecie powstania studia. 14 października widzowie będą mogli obejrzeć film „Vaiana: Skarb oceanu”, inspirowany kulturą mieszkańców Pacyfiku, w którym odważna bohaterka wyrusza w niebezpieczny rejs po Oceanie, aby uratować swoją wyspę.

Następnego dnia na miłośników animacji czeka „Wielka szóstka”, opowiadająca o młodym geniuszu robotyki, który wraz z dmuchanym robotem Baymaxem pragnie pokonać groźnego złoczyńcę.

Już od 13 października w wybranych kinach zagości koncert Taylor Swift „The Eras Tour”. Spektakularne widowisko jest podsumowaniem dotychczasowej kariery artystki, mającej w dorobku dziesiątki hitów. Trasa stała się kulturowym fenomenem, a fani gwiazdy, zwani Swifties, przygotowują na koncerty stroje inspirowane idolką. Tego wydarzenia nie może przegapić żaden fan piosenkarki!

16 października Helios zaprasza na cykl Kino Konesera, w ramach którego wyświetlony zostanie film „Saint Omer”. Ten wstrząsający dramat ukazuje proces sądowy młodej imigrantki, oskarżonej o przyczynienie się do śmierci 15-miesięcznej córeczki. Film skupia się na motywach, jakimi kierowała się bohaterka, starając się przedstawić szersze tło jej strasznego czynu…

W czwartek, 19 października, na ekranach Heliosa zagości cykl Kultura Dostępna. Tym razem widzowie będą mogli zobaczyć dramat obyczajowy „Braty”. Film ukazuje dorastanie w trudnych realiach polskiego blokowiska. Filip i jego brat już w młodym wieku są doświadczeni przez życie – stracili matkę, a następnie ich ojciec pogrążył się w nałogu. Ponadto bracia zakochują się w tej samej dziewczynie…

Październik to idealny moment na pozytywną wizytę w kinie! Szczegóły dotyczące wszystkich seansów dostępnych w aktualnym repertuarze można znaleźć na stronie www.helios.pl, w aplikacji mobilnej oraz w kasach kin Helios w całej Polsce.

Do kina z radommoto.pl

Kino Helios przygotowało dla naszych internautów po jednym pojedynczym zaproszeniu na filmy:


Kino Konesera: Saint Omer (2D/napisy – od 15 lat) – 16.10 godz. 18.00

Kultura Dostępna: Braty/PL- od 15 lat) – 19.10 godz. 18.00

Wejściówki można zdobyć przysyłając swoje imię, nazwisko i tytuł filmu na adres: redakcja@radommoto.pl (warunkiem ubiegania się i zdobycia biletu jest polubienie naszej strony na Facebooku). Osoby, które otrzymają od nas informację zwrotną, odbiorą je w kasie kina (należy mieć przy sobie dokument tożsamości).

HELIOS

Radom, ul. Poniatowskiego 5 (obok dworca PKP), rez. tel.: 48 362-80-50, e-mail: radom@helios.pl,  www.helios.pl.

Sala Dream

Premiery

Psi Patrol. Wielki film (2D/dubbing – b.o.)

Chłopi (2D/PL – od 13 lat)

Projekty specjalne:

Kino Konesera: Saint Omer (2D/napisy – od 15 lat) – 16.10 godz. 18.00

Helios na Scenie: TAYLOR SWIFT | THE ERAS TOUR (2D/napisy – od 7 lat) – 13.10 godz. 18.00 i 21.20, 14.10 godz. 21.20, 19.10 godz. 19.00

Helios na Scenie: TAYLOR SWIFT | THE ERAS TOUR (2D/ATMOS/napisy – od 7 lat) – 14.10 i 15.10 godz. 18.00

Kultura Dostępna: Braty/PL- od 15 lat) – 19.10 godz. 18.00

Filmowy Uniwersytet Trzeciego Wieku: Święto ognia (2D/PL – od 15 lat) – 18.10 godz. 17.00

Pozostałe tytuły:

DISNEY100: Viana: Skarb oceanu (2D/dubbing – od 6 lat) – 14.10 godz. 12:30

DISNEY100: Wielka Szóstka (2D/dubbing – od 6 lat) – 15.10 godz. 12:30

Święto ognia (2D/PL – od 15 lat)

Egzorcysta: Wyznawca (2D/napisy – od 15 lat)

Piła X (2D/napisy – od 15 lat)

Zielona granica (2D/PL – od 15 lat)

Kosmici w mojej szkole (2D/dubbing – od 7 lat)

Teściowie 2 (2D/PL – od 15 lat)

SOUND OF FREEDOM. Dźwięk wolności (2D/lektor – od 15 lat)

Pełny repertuar kina na tydzień 13-19.10.2023 – tutaj

Życzymy przyjemnego oglądania filmów!

/kino Helios/

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt