• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Blog

helios_kino2_290

Październikowe premiery w kinie Helios!

5 października 2023

W najbliższym tygodniu widzowie będą mogli zobaczyć premierowe seanse filmów „Święto ognia” i „Egzorcysta: Wyznawca”. Na ekranach zagoszczą również pokazy przedpremierowe i projekty specjalne. Ponadto w październikowe weekendy zapraszamy na wyjątkowy cykl Disney100, celebrujący stulecie powstania słynnej wytwórni.

Gorącą premierą tego tygodnia jest „Święto ognia” w reżyserii Kingi Dębskiej („Moje córki krowy”, „Zupa nic”). Opowieść skupia się na Anastazji, dziewczynie zmagającej się z niepełnosprawnością. Jej najbliższymi są starsza siostra Łucja, wschodząca gwiazda Baletu Narodowego, a także samotnie wychowujący ojciec. Życie tej trójki nabiera kolorów, odkąd wkracza w nie przebojowa sąsiadka, Józefina. Kobieta pomaga również w zmierzeniu się z ich rodzinną tajemnicą…

W zupełnie inny klimat przenosi widzów „Egzorcysta: Wyznawca”. Kolejny film z uniwersum „Egzorcysty” ukaże nowych bohaterów, jak i tych z kultowego horroru z 1973 roku. Victor jest samotnym ojcem Angeli, której matka zginęła w trzęsieniu ziemi na Haiti. Po trudnych przeżyciach mężczyzna szuka spokoju, jednak dziewczynka wraz z koleżanką niespodziewanie znikają. Po trzech dniach wracają do domu, ale nie pamiętają, co się z nimi stało. Rodzinę nawiedzają złe siły, a Victor odnajduje Chris MacNeil, znaną z pierwszej części filmu. Z jej pomocą zamierza skonfrontować się z demonami…

Ponadto w repertuarze znajdzie się pełen przegląd filmowych gatunków. „Doppelgänger. Sobowtór” to polski thriller oparty o historie działania prawdziwych agentów doby PRL-u, którzy kradli cudzą tożsamość i budowali na tym swoją karierę wywiadowczą.

Propozycją dla fanów horrorów jest „Piła X”. John Kramer pragnie poddać się eksperymentalnemu leczeniu nowotworu. Trafia jednak na nieuczciwych lekarzy, na których zamierza się zemścić…

„Twórca”, ukazujący wojnę między ludźmi a siłami sztucznej inteligencji, spodoba się miłośnikom science-fiction.

„Zielona granica” to z kolei dramat poruszający dylematy moralne związane z wydarzeniami na granicy polsko-białoruskiej.

Natomiast pomysłem na pełen humoru seans są „Teściowie 2”, kontynuacja przebojowej komedii w gwiazdorskiej obsadzie opowiadającej o perypetiach niedoszłej rodziny.

W październikowe weekendy w kinach Helios zagości wyjątkowy cykl Disney100, celebrujący okrągłe stulecie powstania słynnej wytwórni. Z tej okazji na ekrany powrócą kultowe animacje wytwórni!

7 października odbędzie się projekcja filmu „Piękna i Bestia” z 1991 r. Następnego dnia wyświetlony zostanie „Król lew”, z którego ścieżka dźwiękowa i poruszający scenariusz zachwycają do dziś.

Także w dniach 7 i 8 października na najmłodszych czekają przedpremierowe seanse animacji „Psi Patrol: Wielki film”, którym będą towarzyszyły quizy i konkursy. W Mieście Przygód ląduje magiczny meteor, a szczeniaki zyskują supermoce! Niestety złoczyńca Humdinger łączy siły z naukowcem Victorią i razem planują ukraść dla siebie niezwykłe zdolności. Bohaterowie z Psiego Patrolu muszą ich powstrzymać i uratować miasto.

Na ekranach wyświetlony zostanie również film „Kosmici w mojej szkole”. Kosmici łączą siły z nastolatkiem, aby uratować świat od groźnego galaktycznego złoczyńcy…

9 października o godz. 18:30 zapraszamy na wyjątkowy pokaz fabularyzowanego dokumentu „Błogosławiona” w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Film przedstawia historię Natalii Tułasiewicz, jednej z dwóch świeckich kobiet spośród 108 polskich męczenników, zamordowanych w czasie II wojny światowej z nienawiści do wiary.

Po seansie zapraszamy na spotkanie z twórcami filmu.

W nadchodzącym tygodniu nie zabraknie także porywających projektów specjalnych. Melomani będą mogli wybrać się na koncert André Rieu „Miłość mieszka pośród nas”, którego projekcja odbędzie się 8 października. Widowisko to stało się już przebojem, a niezrównany maestro czaruje publiczność wariacjami na temat muzyki klasycznej i rozrywkowej.

W środę, 11 października, w kinach zagości kolejna odsłona Kina Kobiet. Tym razem na ekranach znajdzie się przybliżony wyżej komediodramat „Święto ognia”. Obowiązujący dress code to strój baletnicy!

9 października Helios zaprasza na cykl Kino Konesera, w ramach którego wyświetlony zostanie film „Porwany”. Żołnierze papieża Piusa IX wdzierają się do domu żydowskiej rodziny i zabierają 7-letniego Edgardo. Jak się okazuje, chłopiec został potajemnie ochrzczony przez opiekunkę i musi zostać wychowany w wierze katolickiej, z czym nie zgadzają się jego rodzice. Rozpoczynają oni walkę o syna…

W czwartek, 12 października, na ekranach kin zagości cykl Kultura Dostępna. Tym razem widzowie będą mogli zobaczyć film historyczny „Raport Pileckiego”. Tytułowy rotmistrz w czasie II wojny światowej walczy wszędzie tam, gdzie liczy się los Polski. Jednak to rzeczywistość powojenna okazuje się dla niego najbardziej tragiczna, gdyż zostaje aresztowany przez władze komunistyczne…

Szczegóły dotyczące seansów dostępnych w aktualnym repertuarze można znaleźć na stronie www.helios.pl, w aplikacji mobilnej oraz w kasach kinowych sieci w całej Polsce.

Do kina z radommoto.pl

Kino Helios przygotowało dla naszych internautów po jednym pojedynczym zaproszeniu na filmy:

Kino Konesera: Porwany (2D/napisy – od 12 lat) – 09.10 godz. 18.00

Kultura Dostępna: Raport Pileckiego/PL- od 15 lat) – 12.10 godz. 18.00

Wejściówki można zdobyć przysyłając swoje imię, nazwisko i tytuł filmu na adres: redakcja@radommoto.pl (warunkiem ubiegania się i zdobycia biletu jest polubienie naszej strony na Facebooku). Osoby, które otrzymają od nas informację zwrotną, odbiorą je w kasie kina (należy mieć przy sobie dokument tożsamości).

HELIOS

Radom, ul. Poniatowskiego 5 (obok dworca PKP), rez. tel.: 48 362-80-50, e-mail: radom@helios.pl,  www.helios.pl.

Sala Dream

Premiery

Święto ognia (2D/PL – od 15 lat)

Egzorcysta: Wyznawca (2D/napisy – od 15 lat)

DISNEY100: Piękna i Bestia (2D/dubbing – od 6 lat) – 07.10 godz. 12:30

DISNEY100: Król lew (2D/dubbing – od 6 lat) – 08.10 godz. 12:30

Projekty specjalne:

Helios dla Dzieci:Psi Patrol. Wielki film – seanse przedpremierowe z konkursami (2D/dubbing – b.o.) – 7.10 i 8.10 godz. 10.00 i 12.00

Kino Konesera: Porwany (2D/napisy – od 12 lat) – 09.10 godz. 18.00

Helios na Scenie: Andre Rieu. Miłość mieszka pośród nas (2D/napisy – od 7 lat) – 08.10 godz. 15:30

Helios na Scenie: A LITTLE LIFE (2D/napisy – od 18 lat) – 07.10 godz. 18.00

Kino Kobiet: Święto ognia (2D/PL – od 15 lat) – 11.10 godz. 18.00

Kultura Dostępna: Raport Pileckiego/PL- od 15 lat) – 12.10 godz. 18.00

Pozostałe tytuły:

Pokaz z twórcami w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej: Błogosławiona (2D/PL – od 10 lat) – 09.10 godz. 18.30

DOPPELGÄNGER. Sobowtór (2D/PL – od 15 lat)

Piła X (2D/napisy – od 15 lat)

Twórca (2D/napisy, 2D/ATMOS/napisy – od 13 lat)
Zielona granica (2D/PL – od 15 lat)

Kosmici w mojej szkole (2D/dubbing – od 7 lat)
Teściowie 2 (2D/PL – od 15 lat)

SOUND OF FREEDOM. Dźwięk wolności (2D/lektor – od 15 lat)

Ulmowie. Błogosławiona rodzina (2D/PL – od 13 lat)

Pełny repertuar kina na tydzień 05-12.10.2023 – tutaj

Życzymy przyjemnego oglądania filmów!

/kino Helios/

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt