• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Blog

Helios8_290

Porywające premiery w kinie Helios!

30 września 2023

Początek jesieni obfituje w moc filmowych wrażeń. Wielkim wydarzeniem będzie Święto Kina, odbywające się 30 września, dzięki któremu bilety będą dostępne w cenie tylko 12 złotych. W tym tygodniu w kinach Helios zagoszczą: thriller „Doppelgänger. Sobowtór”, horror „Piła X” i film sci-fi „Twórca”. Na widzów tradycyjnie czekają także światowe hity, rodzime przeboje, emocjonujące seanse przedpremierowe i projekty specjalne.

Gorącą premierą tego tygodnia jest „Doppelgänger. Sobowtór” – polski thriller, który przenosi widzów w rzeczywistość przełomu lat 70. i 80. Po obu stronach żelaznej kurtyny mieszkają dwaj bohaterowie, którzy pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego. Hans przebywa w Strasburgu, gdzie prowadzi działalność szpiegowską. Tymczasem pracownik gdańskiej stoczni, Jan Bitner, bada zagadkę swojego pochodzenia. Życiorysy Hansa i Jana zaczynają zbliżać się do siebie, a wątek szpiegowski przeplata się z przejmującym poszukiwaniem własnej tożsamości…

W najbliższy piątek na ekrany wchodzi także wyczekiwana nowość – „Piła X”. John Kramer powraca w filmie, którego fabuła rozgrywa się pomiędzy pierwszą i drugą częścią serii. Zmagający się z nowotworem bohater wyrusza do Meksyku, by poddać się tam eksperymentalnemu leczeniu. Orientuje się jednak, że padł ofiarą oszustów, żerujących na ludzkim cierpieniu. Jigsaw przygotowuje więc zemstę, pełną skomplikowanych i okrutnych pułapek, które okażą się terapią szokową…

W kinach pojawią się również premierowe seanse filmu science-fiction „Twórca”. Dzieło ukazuje wojnę między ludźmi a siłami sztucznej inteligencji. Joshua, były agent służb specjalnych, otrzymuje misję wytropienia i zlikwidowania twórcy najbardziej zaawansowanej technologicznie broni. Ta, choć ma szansę przyczynić się do zakończenia wojny, może również unicestwić całą ludzkość. Joshua odkrywa, że śmiercionośną bronią jest sztuczna inteligencja w postaci małego dziecka…

Ponadto w repertuarze znajdą się największe kinowe hity ostatnich tygodni. „Niezniszczalni 4” to gratka dla fanów kina akcji. Tym razem bohaterowie muszą odbić z rąk terrorystów broń zagrażającą bezpieczeństwu świata, w czym pomogą im nowi członkowie ekipy.

W zupełnie inną rzeczywistość przenosi widzów „Zielona granica” w reżyserii Agnieszki Holland, oparta na relacjach z granicy polsko-białoruskiej. Historie widziane oczami uchodźców, aktywistów i strażników przeplatają się ze sobą, ukazując trudne dylematy moralne.

Polską nowością są też „Teściowie 2” – kontynuacja przebojowej komedii, przedstawiająca kontrasty między przyszłymi członkami rodziny. Kinomani przekonają się, czy tym razem w końcu dojdzie do wyczekiwanego ślubu.

Na ekranach wyświetlony zostanie również film familijny „Kosmici w mojej szkole”. Przyjaźni kosmici muszą sprzymierzyć się z nastolatkiem, aby uratować świat od groźnego galaktycznego złoczyńcy…

W niedzielę, 1 października, wyświetlane będą także przedpremierowe pokazy animacji, której wyczekują najmłodsi – „Psi Patrol: Wielki film”. W Mieście Przygód rozbija się magiczny meteor, dzięki czemu szczeniaki zyskują supermoce! Ich radość nie trwa jednak długo, gdyż na horyzoncie czai się ich arcyrywal – Humdinger, w dodatku sprzymierzony z szalonym naukowcem. Bohaterskie pieski muszą wkroczyć do akcji, powstrzymać złoczyńców i uratować miasto.

W wybranych kinach sieci na miłośników teatru i sztuki czekają wyjątkowe projekty specjalne. Helios poleca film „Cézanne – portrety życia”, którego projekcja odbędzie się 1 października. Dokument ukazuje w sposób dostosowany do warunków kinowych dzieła wizjonerskiego artysty.

Z kolei 4 i 7 października do kin wkroczy brytyjski teatr i spektakl „A Little Life”, który nad Tamizą jest już hitem.

W poniedziałek, 2 października, na ekranach kin zagości cykl Kino Konesera, w ramach którego wyświetlony zostanie film „Limbo”. Doświadczony detektyw przybywa do miasteczka w południowej Australii, by jeszcze raz przyjrzeć się sprawie tajemniczego morderstwa. Przed dwudziestoma laty została tam zamordowana aborygeńska dziewczynka, a śledztwo szybko zakończono. Bohater nie daje za wygraną i rozpoczyna własne dochodzenie wśród lokalnej społeczności.

5 października Helios zaprasza na cykl Kultura Dostępna, w ramach którego wyświetlony zostanie film „Prawdziwe życie aniołów”. Ceniony aktor przechodzi rozległy udar, wskutek którego traci nie tylko zdrowie, ale i narzędzie swojej pracy – mowę. Diagnoza nie daje większej nadziei, a bohater staje się apatyczny. Żona jednak pragnie namówić go do walki o powrót do zdrowia i czerpania radości z życia.

Rozpoczęcie jesieni będzie pełne pozytywnych, filmowych emocji! Świetną okazją do zapoznania się z premierami w atrakcyjnej cenie będzie Święto Kina, które odbędzie się już w najbliższą sobotę, 30 września. Szczegóły dotyczące wszystkich seansów dostępnych w aktualnym repertuarze można znaleźć na stronie www.helios.pl, w aplikacji mobilnej oraz w kasach kinowych sieci w całej Polsce.

Do kina z radommoto.pl

Kino Helios przygotowało dla naszych internautów po jednym pojedynczym zaproszeniu na filmy:

Kino Konesera: Limbo (2D/napisy – od 15 lat) – 02.10 godz. 18.00

Kultura Dostępna: Prawdziwe życie aniołów/PL- od 15 lat) – 05.10 godz. 18.00

Wejściówki można zdobyć przysyłając swoje imię, nazwisko i tytuł filmu na adres: redakcja@radommoto.pl (warunkiem ubiegania się i zdobycia biletu jest polubienie naszej strony na Facebooku). Osoby, które otrzymają od nas informację zwrotną, odbiorą je w kasie kina (należy mieć przy sobie dokument tożsamości).

HELIOS

Radom, ul. Poniatowskiego 5 (obok dworca PKP), rez. tel.: 48 362-80-50, e-mail: radom@helios.pl,  www.helios.pl.

Sala Dream

Przedpremiery

Psi Patrol. Wielki film (2D/dubbing – b.o.)

Święto ognia (2D/PL – od 15 lat)

Premiery

DOPPELGÄNGER. Sobowtór (2D/PL – od 15 lat)

Piła X (2D/napisy – od 15 lat)

Twórca (2D/napisy, 2D/ATMOS/napisy – od 13 lat)

Projekty specjalne:

Kino Konesera: Limbo (2D/napisy – od 15 lat) – 02.10 godz. 18.00

Helios na Scenie: CEZANNE – PORTRETY ŻYCIA (2D/napisy – od 10 lat) – 01.10 godz. 15.00

Helios na Scenie: A LITTLE LIFE (2D/napisy – od 18 lat) – 04.10 godz. 18.00

Kultura Dostępna: Prawdziwe życie aniołów/PL- od 15 lat) – 05.10 godz. 18.00

Pozostałe tytuły:

Zielona granica (2D/PL – od 15 lat)
Niezniszczalni 4 (2D/napisy – od 15 lat)

Kosmici w mojej szkole (2D/dubbing – od 7 lat)
Teściowie 2 (2D/PL – od 15 lat)

SOUND OF FREEDOM. Dźwięk wolności (2D/lektor – od 15 lat)

Zakonnica II (2D/ATMOS/napisy – od 15 lat)

O psie, który jeździł koleją (2D/PL – od 7 lat)

Barbie (2D/napisy, 2D/dubbing – od 13 lat)

Oppenheimer (2D/napisy – od 15 lat)

Ulmowie. Błogosławiona rodzina (2D/PL – od 13 lat)

Pełny repertuar kina na tydzień 29.09-05.10.2023 – tutaj

Życzymy przyjemnego oglądania filmów!

/kino Helios/

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt