• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

autobus2_290

Przedłużona trasa linii 24 w gminie Gózd

19 września 2023

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, od dziś – 19 września, zostaje przedłużona trasa wariantowych kursów linii 24 na terenie gminy Gózd. Nowa pętla końcowa znajduje się za ostatnimi posesjami w Kiedrzynie.

Decyzję o zmianie lokalizacji pętli Małęczyn Nowy podjęła gmina Gózd. MZDiK wyjaśnia, że ze względu na konieczność pilnej likwidacji dotychczasowej pętli, autobusy linii 24 wykonujące kursy wariantowe będą jeździły dalej – 600 m -prosto ul. Lubelską do nowej pętli, wybudowanej przez gminę Gózd za ostatnimi posesjami w Kiedrzynie (przed terenem pasa startowego Lotniska Warszawa-Radom, naprzeciw stacji radiolokacyjnej).

Dotychczasowy przystanek Małęczyn Nowy zostanie przeniesiony ze zlikwidowanej pętli na nową. Na przedłużonym fragmencie trasy linii 24 nie będą obowiązywały przystanki przelotowe Małęczyn Nowy / Szkolna (w obu kierunkach).

Mapka: MZDiK

Ze względu na konieczność wprowadzenia powyższych zmian w trybie pilnym (brak możliwości korzystania z dotychczasowej pętli) zostaną one uwzględnione w rozkładach od 23 września 2023 roku (sobota). Do tego czasu autobusy będą odjeżdżały z nowego przystanku minutę wcześniej niż z dotychczasowej pętli.

MZDiK przypomina, że zgodnie z zawartymi porozumieniami międzygminnymi, o trasach przejazdu autobusów miejskich, lokalizacji przystanków i liczbie kursów wykonywanych poza granicą Radomia decydują zainteresowane gminy.

Roman Furciński, źródło, mapka: MZDiK

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt