• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

zmiany1709_290

Czy kiedyś osiągniemy wizję zero? W piątek jeździmy autobusami za darmo

18 września 2023

Od ubiegłego piątku do najbliższego czwartku trwa Europejski Tydzień Mobilność. Z jednej strony jest nakłonienie ludzi, żeby przesiedli się do autobusów, na rowery i więcej spacerowali. Z drugiej, prowadzone są działania Dni Bezpieczeństwa Ruchu drogowego (ROADPOL Safety Days). W piątek, za darmo będzie można jeździć autobusami komunikacji miejskiej.

Co roku, w połowie września rozpoczyna się Europejski Tydzień Mobilności. W tym roku, w Radomiu podczas kampanii ponownie jest nawolywanie do zastanowienia się nad jazdą samochodami i czy nie warto, nie lepiej odstawić auto, i skorzystać ze spacerów, albo z innych środków transportu, np., rowerów, hulajnóg lub autobusów komunikacji miejskiej.

22 września (piątek), tradycyjnie od kilku lat, będzie Dzień Bez Samochodu. Tego dnia, od godz. 0:00 do godz. 23:59, będzie można jeździć autobusami komunikacji miejskiej za darmo, na wszystkich liniach, na terenie Radomia i współpracujących gmin. Co ważne, nie trzeba mieć przy sobie żadnych dokumentów.

W tych samych dniach, Policja realizuje działania ROADPOL Safety Days – Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa do tego stopnia, żeby osiągnąć wizję zero, czy zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Chociaż promowane będą bezpieczne zachowania i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego (pod hasłem Żyj i ratuj życie) to wiadomo, że mniejsza liczba wypadków zależy od zachowania samych użytkowników. Czy to jest trudne? Naszym zdaniem – nie. Wystarczy zmniejszyć prędkość (zwłaszcza przed skrzyżowaniami i przejściami dla pieszych), nie wymuszać pierwszeństwa przejazdu, nie być agresywnym na drodze, stosować zasadę ograniczonego zaufania oraz starać się być uprzejmym i wyrozumiałym wobec innych użytkowników dróg.

Szerokości na drodze! Bezpiecznej jazdy! I kulturalnej!

Roman Furciński, fot. archiwum (radommoto.pl)

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt