• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Blog

helios5_290

Wrześniowe premiery w kinie Helios!

15 września 2023

Nadchodzący tydzień przyniesie kinomanom kolejne nowości: finał romantycznej sagi „After 5. Na zawsze”, polską komedię „Teściowie 2″ oraz film na kanwie słynnego kryminału Agathy Christie „Duchy w Wenecji”. Na widzów czekają także największe hity ostatnich tygodni i emocjonujące projekty specjalne, w tym: koncert „André Rieu, pokaz z cyklu Kultura Dostępna oraz Nocny Maraton Filmowy.

Wyczekiwaną premierą jest „After 5. Na zawsze” – to finałowa część słynnej serii! Widzowie zobaczą Tessę i Hardina, którzy nie są już razem. Oboje szukają własnej drogi do szczęścia: ona poświęca się pracy, on korzysta z uroków popularności po wydaniu książki. Dawni kochankowie czują jednak pustkę, niedającą wypełnić się kolejnymi znajomościami, a także nawiedzają ich kolejne problemy. Hardin przeżywa szok, kiedy intymne nagranie z jego udziałem wycieka do Internetu… Los w końcu łączy tę dwójkę, a fani sagi przekonają się, czy bohaterowie naprawią dawne błędy i odzyskają utraconą miłość.

Na ekranach pojawi się też kontynuacja jednej z najlepszych polskich komedii ostatnich lat – „Teściowie 2″. Sequel świetnie przyjętego zarówno przez krytyków, jak i przez publiczność filmu przenosi kinomanów z sali weselnej do nadmorskiego kurortu. To właśnie tam Weronika i Łukasz pragną stanąć na ślubnym kobiercu po raz drugi, po fiasku ich ślubu z pierwszej części. Te plany mogą pokrzyżować ich zwariowani bliscy: Wanda, Tadeusz i Małgorzata, której tym razem towarzyszy… o kilkanaście lat młodszy Jan! Zderzenie rodzin z dwóch światów – prowincjonalnego i nowobogackiego – przynosi serię komicznych sytuacji.

W kinach zagoszczą również „Duchy z Wenecji” – film na podstawie powieści Agathy Christie „Wigilia Wszystkich Świętych”. Dzieło poczytnej pisarki przeniósł na srebrny ekran aktor i reżyser Kenneth Branagh, który także wcielił się w rolę słynnego detektywa Herkulesa Poirota. Akcja filmu rozgrywa się w Wenecji, 31 października. Tę datę można kojarzyć z Halloween i zjawiskami nadprzyrodzonymi, których w filmie nie zabraknie. Będący na emeryturze Poirot bierze udział w seansie spirytystycznym, a jeden z jego uczestników zostaje zamordowany… Detektyw zagłębia się w świat tajemnic nawiedzonej posiadłości, aby rozwiązać zagadkę jego śmierci.

Jest również nowość dla miłośników kotów – „Mru i ja: wielka przygoda na cztery łapy” to pełna przygód, przyjaźni, humoru i wzruszeń opowieść o chodzącym własnymi ścieżkami Mru i wyjątkowej ekipie: dziesięcioletniej Cleo, szalonej sąsiadce i psie Rambo.

Ostatnia z premier, „Sound of Freedom. Dźwięk wolności”  to historia Tima Ballarda, który rezygnuje z pracy, aby poświęcić swoje życie ratowaniu dzieci przed handlarzami seksualnymi.

Ponadto w repertuarze znajdą się przeboje, które przyciągają do kin rzesze kinomanów. Film „O psie, który jeździł koleją” już jest hitem! Ciepła opowieść o Lampo to znakomity pomysł na seans dla całej rodziny. Życie Zuzi, której tata Piotr pracuje na kolei, zmienia się nie do poznania, kiedy wkracza w nie Lampo – niezwykły pies-podróżnik, który zostaje najlepszym przyjacielem dziewczynki.

Propozycją w zupełnie innym klimacie jest „Zakonnica II”, czyli sequel najbardziej kasowego horroru z uniwersum „Obecności”. Tym razem we francuskim zakonie ksiądz ginie w tajemniczych okolicznościach, a widzowie staną się świadkami kolejnego starcia siostry Irene z demoniczną Valak…

Na fanów sagi „After” czeka wyjątkowy seans. W piątek, 15 września w kinach Helios zagoszczą Nocne Maratony Filmowe, w ramach których będzie można obejrzeć aż cztery filmy z serii. To doskonała okazja do przypomnienia sobie losów Tessy i Hardina, a magiczną noc zwieńczy pokaz ostatniej części.

Natomiast 16 i 17 września odbędzie się projekcja koncertu „André Rieu. Miłość mieszka pośród nas”. To najnowszy muzyczny spektakl mistrza walca, znanego z łączenia stylów muzycznych i mieszania klasyki ze standardami rozrywkowymi. Tradycyjnie na miłośników twórczości artysty czekają też autorskie wariacje maestro i występy gości!

W poniedziałek, 18 września, na ekranach kin Helios zagości cykl Kino Konesera, a w nim najnowszy film z Johnnym Deppem – „Kochanica króla Jeanne du Barry”. Dzieło opowiada o losach Jeanne Vaubernier, młodej kobiety ze społecznych nizin, która zostaje ulubienicą króla Francji Ludwika XV. Władca zaprasza ją do Wersalu, czym łamie konwenanse i wzbudza kontrowersje wśród elity. W tle widzowie będą mogli zobaczyć autentyczne, zachwycające wnętrza i ogrody królewskiej rezydencji.

21 września sieć zaprasza na cykl Kultura Dostępna, w ramach którego wyświetlony zostanie film „Tata”. Ten przejmujący dramat ukazuje Michała, kierowcę ciężarówki, mierzącego się z samotnym ojcostwem. W czasie jego nieobecności córką opiekuje się pochodząca z Ukrainy sąsiadka. Ta jednak niespodziewanie umiera, a bohater musi zająć się nie tylko swoim dzieckiem, ale też wnuczką kobiety.

Szczegóły dotyczące wszystkich seansów dostępnych w repertuarze można znaleźć na stronie www.helios.pl, w aplikacji mobilnej oraz w kasach kinowych sieci w całej Polsce.

Do kina z radommoto.pl

Kino Helios przygotowało dla naszych internautów po jednym pojedynczym zaproszeniu na filmy:

Kino Konesera: Kochanica Króla Jeanne du Barry (2D/napisy – od 15 lat) – 18.09 godz. 18.00

Kultura Dostępna: Tata (2D/PL- od 15 lat) – 21.09 godz. 18.00

Wejściówki można zdobyć przysyłając swoje imię, nazwisko i tytuł filmu na adres: redakcja@radommoto.pl (warunkiem ubiegania się i zdobycia biletu jest polubienie naszej strony na Facebooku). Osoby, które otrzymają od nas informację zwrotną, odbiorą je w kasie kina (należy mieć przy sobie dokument tożsamości).

HELIOS

Radom, ul. Poniatowskiego 5 (obok dworca PKP), rez. tel.: 48 362-80-50, e-mail: radom@helios.pl,  www.helios.pl.

Sala Dream

Premiery

Teściowie 2 (2D/PL – od 15 lat)

After 5. Na zawsze (2D/napisy – od 15 lat) 

Duchy w Wenecji (2D/napisy, 2D/ATMOS/napisy – od 15 lat)

SOUND OF FREEDOM. Dźwięk wolności (2D/napisy – od 15 lat)

Mru i ja: wielka przygoda na cztery łapy (2D/dubbing – od 7 lat)

Projekty specjalne:

Maraton After (2D/napisy – od 15 lat) – 15.09 godz. 23.00

Helios na Scenie: ANDRÉ RIEU. Miłość mieszka pośród nas (2D/napisy – od 7 lat) – 16.09 – 17.09 godz. 16.00

Kino Konesera: Kochanica Króla Jeanne du Barry (2D/napisy – od 15 lat) – 18.09 godz. 18.00

Kultura Dostępna: Tata (2D/PL- od 15 lat) – 21.09 godz. 18.00

Filmowy Uniwersytet Trzeciego Wieku: Teściowie 2 (2D/PL – od 15 lat) – 19.09 godz. 17.00

Pozostałe tytuły:

Zakonnica II (2D/napisy, 2D/ATMOS/napisy – od 15 lat)

Raport Pileckiego (2D/PL – od 15 lat)

O psie, który jeździł koleją (2D/PL – od 7 lat)

Barbie (2D/napisy, 2D/dubbing – od 13 lat)

Oppenheimer (2D/napisy – od 15 lat)

Między nami żywiołami (2D/dubbing, 2D/ATMOS/dubbing – od 7 lat)

Мавка. Лісова пісня (2D/UA – b.o.)

Pełny repertuar kina na tydzień 15-21.09.2023 – tutaj

Życzymy przyjemnego oglądania filmów!

/kino Helios/

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt