• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider||Sport samochodowy

puchar_driftu4_290

Drifterzy znowu zawitają na Autodrom Jastrząb

23 lipca 2023

Miłośnicy jazdy w kontrolowanym poślizgu będą mogli oglądać zawody na najwyższym poziomie. Można sobie zarezerwować czas na weekend 12-13 sierpnia, żeby oglądać i kibicować najlepszym z najlepszych w tym sporcie.

Organizatorzy imprezy, Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy „Autodrom Jastrząb”, zapowiadają udział ponad 60. drifterów z Polski i zagranicy. Wśród nich, swoje umiejętności mają zaprezentować i o zwycięstwo walczyć m.in. Karolina Pilarczyk (druga w klasyfikacji generalnej Drift Open 2023, w klasie Masters), Piotra Kozłowski (lider klasyfikacji generalnej Drift Open 2023, w klasie Masters), Bartek Ostałowski, Michał Wojtan. Czoła spróbuje stawić Kamil Labudda, znany w motoryzacyjnym świecie pod pseudonimem Budda.

Karolina Pilarczyk będzie walczyła o zwycięstwo w Pucharze Driftu

Zawodnicy będą konkurować w dwóch kategoriach: Profi (dla profesjonalistów) i Street (dla początkujących). W rywalizacji o miano najlepszego kierowcy stają zarówno debiutanci, jak i utytułowani wirtuozi sztuki driftingu.

Podczas dwudniowej imprezy będzie można podziwiać nie tylko widowiskowe pokazy „jazdy bokiem”, ale przewidziane są także dodatkowe atrakcje w postaci Drift Taxi (będzie można zasiąść na fotelu pasażera samochodu prowadzonego przez wykwalifikowanego driftera) i Crazy Carts (elektryczne, niewielkie gokarty służące do jazdy w poślizgu,  odpowiednie również dla dzieci powyżej 9. roku życia).

– Chcemy w miarę możliwości dostarczyć kibicom pełne doświadczenie wyjątkowej dyscypliny motosportu, jakim jest drifting, aby zobaczyli i poczuli, czym jest prędkość, kontrolowany poślizg i sztuka pełnego panowania nad maszyną. Chcemy pokazać, że samochód jest ważny, ale najważniejsza jest kierująca nim osoba i jej umiejętności mówi Mateusz Bińkowski, koordynator szkoleń samochodowych Autodromu Jastrząb.

Dla rodzin z dziećmi zorganizowana zostanie tzw. strefa family (

m.in. malowanie twarzy, modelowanie baloników, tworzenie baniek mydlanych oraz odwiedziny puchatych maskotek, dmuchany zamek).

Z myślą o osobach spragnionych kulinarnych specjałów zostaną otwarte food trucki z bogatą ofertą gastronomiczną.

Fani motoryzacji będą mogli zwiedzić wystawę zabytkowych i ekskluzywnych samochodów.

Puchar Driftu na Autodromie Jastrząb zostanie zorganizowany po raz czwarty.

Bilety już dostępne są w sprzedaży. Można je nabyć poprzez stronę internetową www.torjastrzab.pl.

Roman Furciński, fot. archiwum (radommoto.pl)

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt