• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider||Utrudnienia w ruchu

utrudnienia_roboty_drogowe_290

Utrudnienia na os. Borki

23 maja 2023

Od dziś, 23 maja, mają się rozpocząć prace związane z modernizacją sieci wodociągowej na ul. Kosowskiej na Borkach. Zostanie zamknięty odcinek ul. Kosowskiej, od ul. Stasieckiego do wieżowca nr 42. Autobusy linii 13 będą jeździły objazdem przez ul. Limanowskiego.

Przez dwa miesiące, do 31 lipca, mają być utrudnienia w ruchu kołowym na wspomnianym odcinku ul. Kosowskiej. Prowadzone tam będą prace na zlecenie Wodociągów Miejskich. Trzeba się liczyć z rozkopaną ulicą i że nie wszędzie w danym okresie dojedziemy. Przywilej przejazdu będą miały tylko pojazdy wykonawcy robót i mieszkańców posesji oraz bloków tego odcinka.

Ul. Kosowska będzie zamknięta dla ruchu od skrzyżowania z ulicami Dębową i Stasieckiego do okolic wjazdów do wieżowca nr 42 i posesji nr 43. Oznakowany objazd zostanie poprowadzony w obu kierunkach przez ulice Maratońską, Limanowskiego i Suchą. Z kolei ruch lokalny będzie odbywał się ulicami Suchą, Kosowską, Zalewową i Kamienną

Na całej ul. Stasieckiego występują ograniczenia w ruchu, gdzie ma być położona nowa nawierzchnia.

Do odwołania zostaną wycofane kursy autobusów linii 13 z ulic Maratońskiej, Dębowej i Kosowskiej. Objazd w obu kierunkach będzie przebiegał ulicami 1905 Roku, Limanowskiego, Suchą i Wośnicką (dawną trasą na Borkach).

mapka: MZDiK

Zawieszone zostanie funkcjonowanie następujących przystanków: Dębowa / Maratońska 02 (w kierunku ul. Suchej), Kosowska / Stasieckiego 03 i 04 (w obu kierunkach), Kosowska / Sucha 01 i 02 (w obu kierunkach).

Poniższe przystanki nie będą obowiązywały dla autobusów linii 13: Maratońska / Limanowskiego 01 i 02 (w obu kierunkach), Maratońska / Dębowa 03 (w kierunku ul. Limanowskiego).

Na objeździe dla linii 13 będą obowiązywały następujące przystanki: Limanowskiego / Maratońska 11 i 12 (w obu kierunkach), Limanowskiego / Sucha 13 (w kierunku ul. 1905 Roku), Sucha / Limanowskiego 02 (w kierunku ul. Wośnickiej).

Z powodu objazdów korekcie ulegnie rozkład jazdy autobusów linii 13.

Wszyscy uczestnicy ruchu proszeni są o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac oraz o stosowanie się do zmienionego oznakowania ulic bądź do ewentualnych poleceń wydawanych przez wykonawcę.

Roman Furciński, źródło, mapka: MZDiK

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt