• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider||Moto info

id_buzz_290

Id.Buzz Pro już jest w Radomiu

20 maja 2023

Można zoczyć nowy model Volkswagena. To długo zapowiadany, o napędzie elektrycznym model Id.Buzz Pro. Na ulicach nie będzie niezauważony. Auto można w ten weekend oglądać w Radomskim Centrum Sportu.

Volkswagen zapowiadał ten model, w takiej wersji, od kilku lat, jako auto praktyczne i o napędzie całkowicie elektrycznym. I tak jest.

Przed kilkoma dniami, jeden egzemplarz Id.Buzza Pro trafił do salonu Ster, radomskiego dealera marki Volkswagen.

Ciekawy wygląd

Samochód sprawia sympatyczne wrażenie i, jesteśmy pewni, widząc go na ulicy będzie budził duże zainteresowanie. Stylistycznie przypomina model T1. Ale jest to nowoczesne auto, z silnikiem o napędzie elektrycznym, z automatyczną skrzynią biegów, nowinkami technologicznymi. Inaczej być nie może.

Samochód ma 4,71 m długości, prawie 1,99 m szerokości i 1,93 m wysokości oraz rozstaw osi 2,99 m.

Jednostka napędowa jest całkowicie elektryczna (emisja CO₂ – cykl mieszany 0 g/km). Ma moc 150 kW/204 KM i moment obrotowy 310 Nm. Akumulator jest litowo-jonowy, a pojemność baterii wynosi 77 kWh.

Jak podaje producent, można na jednym naładowaniu baterii można zrobić 574 km w cyklu miejskim i 417 km w cyklu mieszanym.

Przy wolnej jeździe auto ma zużywać 14,20 kWh/100 km, przy szybkiej 17,90 kWh/100 km, a przy bardzo szybkiej 26,30 kWh/100 km.

Prawie 2,5-tonowe auto może się rozpędzić od 0 do 100 km/h w 10,2 s i osiągnąć prędkość maksymalną 145 km/h.

Średnica zawracania wynosi 11,1 m.

Bogate wyposażenie

Id.Buzz Pro może być w wersji osobowej – bardzo dobry dla rodziny (5 miejsc), bo bagażnik ma pojemność 1 121 litrów, więc można napakować kilka dużych walizek i toreb – lub cargo (przy złożeniu tylnego rzędu siedzeń pojemność bagażnika wynosi 1 581 litrów, a długość podłogi wynosi wtedy 2,23 m).

Drzwi od stront pasażerów nie otwierają się, a przesuwają się. Szyby w przestrzeni pasażerskiej są przyciemniane.

Nowoczesne auto musi mieć nowoczesne wyposażenie. Mamy więc, m.in., przednie reflektory i tylne lampy są w technologii LED, trzypunktowe pasy bezpieczeństwa, systemy: hamowania ABS, utrzymania pasa ruchu „Lane Assist”, wykrywanie pieszych i rowerzystów oraz unikania kolizji i hamowania podczas skręcania po wykryciu pojazdu nadjeżdżającego z przeciwka. Są czujniki parkowania (z przodu i z tyłu), odczytywania znaków drogowych i wykrywające zmęczenie kierowcy, a także tempomat z ogranicznikiem prędkości.

Są również boczne poduszki powietrzne, poduszki ochrony głowy – dla kierowcy i pasażera oraz centralna poduszka powietrzna.

Przyjdźcie, obejrzyjcie

Cena bazowa rozpoczyna się od ok. 230 tys. zł netto, czyli ok. 283 tys. zł brutto.

Auto można oglądać w salonie Ster przy ul. Warszawskiej 222, ale dziś i jutro (sobota-niedziela, 20-21 maja) jest wystawione w hali Radomskiego Centrum Sportu (ul. Struga 63) podczas odbywającego się Festiwalu Klocków Lego.

Roman Furciński, for. radommoto.pl

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt