• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

motoserce_290

Piknik strażacki i Motoserce. Będą utrudnienia w ruchu kołowym

18 maja 2023

Jutro, 19 maja, na placu Jagiellońskim zorganizowany będzie XV Piknik Strażacki. Natomiast w niedzielę, na placu Corazziego motocykliści zapraszają na Motoserce. Będą utrudnienia w ruchu. W niedzielę, ulicami Radomia przejedzie kolumna ok. 150 motocyklistów.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, jutro w godzinach ok. 7:00-21:00 zamknięta dla ruchu kołowego będzie ul. Kelles-Krauza, od ul. Struga (wlot na łuku obok Galerii Słonecznej) do wschodniej jezdni placu Jagiellońskiego (naprzeciwko teatru) będzie tymczasowo zamknięty dla ruchu kołowego i przeznaczony wyłącznie dla organizatorów oraz uczestników powyższych uroczystości. Jest to związane z uroczystościami na placu Jagiellońskim (przed gmachem Teatru Powszechnego), na którym zorganizowane zostaną powiatowe obchody Dnia Strażaka oraz XV Piknik Strażacki.

Zalecane objazdy w kierunku wschodnim będą wówczas przebiegały ulicami Kelles-Krauza, Struga, Pileckiego i Kelles-Krauza, natomiast w kierunku zachodnim – ulicami Kelles-Krauza, Staszica, Kilińskiego oraz Focha do placu Jagiellońskiego.

Parada motocyklistów

W niedzielę, od godz. ok. 8:00 do 20:00 na placu Corazziego i na ul. Żeromskiego odbędzie się impreza Motoserce. Dal ruchu zostanie zamknięty odcinek ul. Mickiewicza. Wystąpią też utrudnienia podczas przejazdu kolumny motocykli.

Na placu Corazziego, odcinku ul. Żeromskiego i w części parku Kościuszki odbędą się: ogólnopolska akcja krwiodawstwa Motoserce i Piknik Zdrowia. Odcinek ul. Mickiewicza, od ul. Sienkiewicza do parkingu przy Galerii Rosa, będzie tymczasowo zamknięty dla ruchu kołowego i przeznaczony jedynie dla organizatorów oraz uczestników powyższych imprez (warunkowo również dla mieszkańców posesji znajdujących się przy tym odcinku jezdni).

Fot. archiwum

W trakcie Motoserca odbędzie się przejazd grupy ok. 150 motocykli ulicami miasta. Wyruszą ok. godz. 14:00 z placu Corazziego i pojadą przez ulice: Żeromskiego, 25 Czerwca, Beliny-Prażmowskiego, Traugutta, Narutowicza, Limanowskiego, Maratońską, Kielecką, Czarnieckiego, Żółkiewskiego, Chrobrego, Kusocińskiego, Żwirki i Wigury, 25 Czerwca, Słowackiego i Żeromskiego – do placu Corazziego. Przejazd może spowodować chwilowe utrudnienia w ruchu kołowym i ewentualne kilkuminutowe opóźnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej na wszystkich liniach.

Wszyscy uczestnicy ruchu proszeni są o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie przejazdu kolumny oraz o stosowanie się do poleceń osób kierujących tam ruchem. Na czas odbywania się imprez można również omijać wspomniane rejony miasta.

Roman Furciński, źródło: MZDiK, zdjęcia: archiwum radommoto.pl

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt