• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

szklana_objazd_290

Znowu będą utrudnienia. Tym razem na ul. Szklanej

16 maja 2023

Od dziś, 16 maja, ma być zamknięty odcinek ul. Szklanej, od ul. Kolberga do ronda Zapały. Trzeba się liczyć z objazdami. Utrudnienia mają potrwać do końca czerwca.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, zamknięcie dla ruchu ul. Szklanej na wspomnianym odcinku związane jest pracami wykonywanymi na zlecenie Wodociągów Miejskich (modernizacja sieci wodociągowej).

Odcinek ul. Szklanej od ronda Zapały (obok wiaduktu na ul. Żeromskiego) do ul. Kolberga (naprzeciwko terenu dawnej huty szkła) będzie do odwołania zamknięty dla ruchu kołowego. Zakaz wjazdu nie będzie tam dotyczył wyłącznie pojazdów budowy oraz – w miarę możliwości, z uwagi na postęp robót – dojazdu do okolicznych posesji.

Oznakowany objazd w obu kierunkach zostanie wyznaczony przez ulice Żeromskiego, Zbrowskiego, Katowicką (obok kościoła) i Szklaną.

Odcinek ul. Szklanej zostanie wyłączony z ruchu (fot. radommoto.pl)

W tym rejonie wprowadzone zostaną objazdy, w tym również dla autobusów linii 10. Będą one kursowały w obu kierunkach objazdem ulicami Żeromskiego, Zbrowskiego, Struga i 11 Listopada.

Zawieszone zostanie funkcjonowanie następujących przystanków: Szklana / Kolberga (NŻ) 01 i 02 (w obu kierunkach), Żeromskiego / Sienna (NŻ) 07 (w kierunku 25 Czerwca).

Poniższe przystanki nie będą obowiązywały dla autobusów linii 10: Szklana / Olsztyńska 03 i 04 (w obu kierunkach), Szklana / Struga 05 (w kierunku Żeromskiego).

Na trasie objazdu będą obowiązywały następujące stałe przystanki: Zbrowskiego / Leśniczówka 01 i 02 (w obu kierunkach), Zbrowskiego / Olsztyńska 03 i 04 (w obu kierunkach), Struga / Szklana 09 (w kierunku Zbrowskiego).

Ze względu na powyższe zmiany ulegnie też korekcie rozkład jazdy linii 10.

Wszyscy uczestnicy ruchu proszeni są o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych robót oraz stosowanie się do zmienionego oznakowania ulicy lub do ewentualnych poleceń wydawanych przez wykonawcę.

Objazdy dla autobusów (mapka: MZDiK)
Roman Furcińsski, źródło: MZDiK, zdjęcie główne ilustracyjne

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt