• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-
  • kajtek_baner_1300x260

Autoturystyka

sezon_turystyczny_290

Zjedź z trasy i zatrzymaj się na chwilę

12 maja 2023

Chociaż podróżując chcemy jak najszybciej dotrzeć do celu to czasami warto zboczyć z głównej drogi. Warto zobaczyć jakieś ciekawe miejsce i może odkryć coś, o czym się nie wiedziało. Dziś został otwarty sezon turystyczny w województwie mazowieckim.

Zamki, pałace, ciekawa architektura, miejsca ważne dla historii Polski, parki narodowe oraz miejsca związane z kulturą – to znajdziemy w województwie mazowieckim.

Przyjeżdżajcie ze znajomymi

W zeszłym roku miejsca turystyczne w województwie mazowieckim odwiedziło 14 191 933 osoby. To dużo, ale do rekordowego pod tym względem 2019 roku, zabrakło ponad 1 mln osób (15 268 635). Jest jednak szansa, że ten rok będzie najlepszy. I oferta turystyczna największego województwa kraju stale się poszerza.

Naturalnie, najatrakcyjniejszym miastem dla odwiedzających są Warszawa i jej najbliższe okolice, m.in. Żelazowa Wola, miejsce urodzenia Fryderyka Chopina.

W tym roku jedną z propozycji Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej jest projekt „Industrialne Mazowsze”, czyli zwiedzanie terenów poprzemysłowych.

Nowością będą MazoPikniki, czyli plenerowe imprezy. W naszym regionie (radomskim), zaplanowano dwa, jeden w Szydłowcu – 17 czerwca, a drugi w Muzeum Wsi Radomskiej – 22 lipca.

– Wstęp będzie bezpłatny. U nas, po muzeum można się poruszać rowerami, więc zapraszamy. Przyjeżdżajcie ze znajomymi – powiedziała Ilona Jaroszek, dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej.

Dwór z Pieczysk w Muzeum Wsi Radomskiej

Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Radomskiej po raz kolejny proponuje „Zwiedzanie Radomia z przewodnikiem”.

– W tym roku będą cztery trasy. Będziemy promowali również turystykę fabularyzowaną oraz kulinarną – mówiła Magdalena Krajewska, prezes zarządu LOT ZR.

Przygotuj wcześniej wycieczkę

Ciekawe turystycznie i historycznie miejsca naszego województwa można zwiedzać, nie tylko planując całodniowe wycieczki. Można sobie zrobić chociażby 2-3-godzinną przerwę w czasie podróży i zjechać 10-15 km z głównej trasy.

Z ofertą turystyczna MROT można się zapoznać i zaplanować marszrutę np., wchodząc na stronę mazowsze.travel.

Życzymy pełnych wrażeń turystycznych wycieczek i odkrywania ciekawych miejsc.

Zagroda biedniacza w Muzeum Wsi Radomskiej
Roman Furciński, fot. radommoto.pl, zdjęcie główne: Dom urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-
  • kajtek_baner_1300x260

Kontakt