• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

policyjne1a_290

Zarzuty dla kierowcy volkswagena

10 maja 2023

34-letni mieszkaniec powiatu radomskiego, który w niedzielę rano uciekał przed policjantami przez trzy powiaty, usłyszał prokuratorskie zarzuty. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Mężczyzna, który w niedzielę rano nie zatrzymał się do policyjnej kontroli za przekroczenie dozwolonej prędkości w Janówku, w powiecie grójeckim, uszkodził radiowozy, uciekał przez kilkadziesiąt kilometrów i został zatrzymany w powiecie radomskim, trafi do aresztu (o historii, jak z filmu akcji, pisaliśmy w poniedziałek tutaj).

Kierowca volkswagena amaroka miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania.

– Zgromadzony materiał dowodowy w tej sprawie został przedstawiony prokuratorowi wraz z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty czynnej napaści na policjanta, niezatrzymania do kontroli drogowej oraz kierowania w stanie nietrzeźwości. Sąd wydał postanowienie o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności – poinformowała podinsp. Katarzyna Kucharska z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

Mężczyzna odpowie również za kierowanie bez uprawnień i wykroczenia popełnione w trakcie ucieczki przed policjantami.

Roman Furciński, film: Policja Grójec

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt