• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

slowackiego_asfalt_290

Będą kładli asfalt na ul. Słowackiego

25 kwietnia 2023

Zbliża się czas końca remontu i utrudnień na ul. Słowackiego. W czwartek i w piątek ma być położony asfalt. Później pozostanie wymalowanie oznakowania poziomego. Wszystko wskazuje, że roboty zostaną zakończone kilka tygodni przed terminem.

Kierowcy muszą się przygotować na utrudnienia, ale to już ostatni etap prac na ul. Słowackiego. W czwartek, 27 kwietnia, i następnego dnia ma być  kładziona nowa nawierzchnia na jezdni na odcinku od ul. Lubońskiego do ul. Trawnej). Prace będą prowadzone połówkami jezdni. W czwartek, asfaltowany na być prawy pas w kierunku Idalina, w piątek połowa jezdni w kierunku Śródmieścia.

Podczas tych robót ruch na poszczególnych odcinkach będzie odbywał się wahadłowo. Tymczasowo będą także zamykane wloty bocznych ulic po danej stronie jezdni, aby samochody nie przejeżdżały przez świeżo ułożoną masę bitumiczną.

W czwartek, w godzinach od ok. 7:00 do ok. 20:00 nie będą obowiązywały przystanki dla autobusów linii 2, 14, 15 i 24: Słowackiego / Kalińska 06 (tylko w kierunku Idalina) i Słowackiego / Kwiatowa 08 (tylko w kierunku Idalina).

W piątek, w tych samych godzinach będą nieczynne przystanki dla linii 2, 14, 15 i 24: Słowackiego / Kwiatowa 09 (tylko w kierunku Śródmieścia) i Słowackiego / Kalińska 07 (tylko w kierunku Śródmieścia).

Uwaga, nie będzie wyznaczonych przystanków zastępczych, ponieważ nie ma wtedy możliwości przechodzenia pasażerów przez świeżo ułożoną masę bitumiczną, ani zatrzymywania się autobusów miejskich podczas jazdy po lewym pasie ruchu.

Kiedy na początku grudnia zeszłego roku rozpoczynały się roboty na ul. Słowackiego mówiono o zakończeniu tych prac do 30 czerwca. Położenie asfaltu jest końcowym etapem robót i wskazuje, że powinny się one już niedługo zakończyć, kilka tygodni przed terminem.

Wszyscy uczestnicy ruchu proszeni są o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych robót oraz stosowanie się do zmienionego oznakowania ulicy lub do ewentualnych poleceń wydawanych przez wykonawcę.

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt