• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

rondo_grojec_290

Dziś będą duże utrudnienia na rondzie w Grójcu!

8 marca 2023

Zapowiada się duży korek na drodze krajowej nr 50 w Grójcu.

Przez około dwie godziny, między 12 a 14, ma być blokada ronda Solidarności Wiejskiej. Związane to jest z protestem koła gospodyń wiejskich.

Zablokowane będzie rondo na skrzyżowaniu dróg, krajowej nr 50 i ul. Armii Krajowej. To pierwsze rondo jadąc „50-tką” od strony drogi ekspresowej S7. Trasa ma być blokowana między godzinami 12 a 14.

– Protest jest zorganizowany przez koło gospodyń wiejskich, które nie zgadza się z proponowanym przebiegiem nowego szlaku drogi krajowej nr 50 – dowiedzieliśmy się w grójeckim rejonie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Mieszkańcy północnej części gminy Grójec nie zgadzają się na projekt wybudowania nowego przebiegu trasy DK 50 i budowie węzła tej drogi z S7 na Podolu lub w Kopanej, a także przebieg nowej trasy przez Obszar Chronionego Krajobrazu „Doliny Rzeki Jeziorki”.

Policja, z komend w Grójcu, Piaseczna i Żyrardowa, organizuje objazdy. I tak, dla samochodów ciężarowych, z od strony Radomia z drogi ekspresowej S7 na drogi wojewódzkie numer 730 i 731 do Warki, a stąd do drogi wojewódzkiej nr 790 do Góry Kalwarii. Poruszający się od Warszawy, z S7 w Tarczynie zjadą na drogi wojewódzkie nr 876, 722 i 683 do Góry Kalwarii.

Jadący od Mszczona będą kierowani na Tarczyn i Chudolipie.

Osobówki będą mogły jeździć przemieszczać się przez miasto. Już znacznie wcześniej, kilkanaście kilometrów przed Grójcem, policjanci będą kierowali na objazdy pojazdy, które zamierzały przejechać przez rondo Solidarności Wiejskiej na DK 50.

Szerokości na drodze! Jeździjcie bezpiecznie! I kulturalnie!

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt