• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

sppn_miasto_bezprawnie_290

Miasto łupi kierowców. Kuriozalna odpowiedź zastępcy prezydenta miasta!

7 lutego 2023

Miasto łupi kierowców. Kuriozalna odpowiedź zastępcy prezydenta miasta!

Bezprawne pobieranie pieniędzy za postój aut na nie wyznaczonych miejscach w strefie płatnego parkowania niestrzeżonego trwa w najlepsze. Miasto o tym wie, ale kasa płynie.

Władze miasta oraz Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji nic sobie nie robią z łamania prawa. Jak już wielokrotnie pisaliśmy, w niektórych miejscach w sppn brak jest właściwie oznakowanych miejsc wyznaczonych do postoju pojazdów samochodowych, znakami pionowymi D-18 (parking) i oznakowaniem poziomym P-18 (linie postojowe). Pisaliśmy o tym m.in. tutaj i tutaj (m.in. znaki D-18 ustawiono na terenie prywatnym!).

Pecunia non olet

28 grudnia zeszłego roku wystąpiliśmy z wnioskiem o pilne podjęcie decyzji w sprawie zaprzestania poboru opłat za postój pojazdów samochodowych w tych miejscach sppn, które nie są właściwie oznakowane. Pisemnie, pocztą elektroniczną  e-mail, zwróciliśmy się do prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego z kopią do jego zastępcy Mateusza Tyczyńskiego oraz do dyrektora MZDiK Piotra Wójcika i jego zastępcy Piotra Szałasa. Dwaj ostatni w ogóle nie odpowiedzieli (to norma), natomiast z magistratu otrzymaliśmy krótką odpowiedź, właściwie wyjaśnienie podpisane przez Mateusza Tyczyńskiego. Można się z niego dowiedzieć, że miasto i MZDiK wiedzą, że opłaty można pobierać tylko za postój do tego wyznaczonych, odpowiednio oznakowanych, co potwierdził Departament Transportu Drogowego Ministerstwa Infrastruktury. „(…) W dniu 10.11.2022 firma zajmująca się oznakowaniem miejsc parkingowych w SPPN otrzymała dyspozycję o zaktualizowaniu bieżącego oznakowania, które zostanie wykonane w sprzyjających warunkach atmosferycznych (…)”.

Zresztą, przeczytajcie sami (pismo poniżej).

Ani słowa nie ma o wstrzymaniu pobierania od kierowców opłat do czasu właściwego oznakowania miejsc postojowych w sppn.

To tak ma wyglądać przestrzeganie prawa przez samorząd i jednostki mu podległe wobec obywateli?

No cóż, już starożytni Rzymianie zastosowali zasadę pecunia non olet (pieniądz nie cuchnie). W Radomiu najlepiej i najszybciej zgarniać hajs od kierowców.

Dla tych, którzy chcą walczyć o swoje pieniądze z miastem i MZDiK możemy podpowiedzieć jak to zrobić. Ale zaznaczamy, to sprawa dla wytrwałych.

Za postój w takich miejscach radomskiej sppn – brak wymalowanych poziomych miejsc postojowych liniami P-18 i znak D-18 na terenie prywatnym – kierowcy muszą płacić za postój.

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt