• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider||Utrudnienia w ruchu

orszak_3kroli2022

Ulicami Radomia przejdzie Orszak Trzech Króli

5 stycznia 2023

Jutro, 6 stycznia, w Kościele Katolickim przypada święto Objawienia Pańskiego, czyli popularne święto Trzech Króli. Przez około jedną godzinę należy liczyć się z utrudnieniami w ruchu, w związku z przemarszem.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, utrudnienia – w tym objazdy dla autobusów komunikacji miejskiej linii nr 1, 7, 8, 9, 15, 17 i 25 – spodziewane są w godzinach od 12:00 do ok. 13:00.

Trasa przemarszu

W Radomiu przemarsz orszaku odbędzie się od Rynku (godz. 12:00) ulicami Wolność i Reja, przez plac Kazimierza Wielkiego ul. Żeromskiego na plac Corazziego (przed budynkiem Urzędu Miejskiego).

Po drodze, kolumna będzie zatrzymywać się przed kościołem ewangelicko-augsburskim (ul. Reja), przy klasztorze o.o. Bernardynów (ul. Żeromskiego), na ul. Żeromskiego u zbiegu z ul. Witolda, przed kościołem garnizonowym oraz przy parku Kościuszki – naprzeciwko Urzędu Miejskiego. W tych miejscach zaplanowano 10-15-minutowe inscenizacje związane ze świętem Trzech Króli.

Organizatorami tegorocznego Orszaku Trzech Króli są: parafia p.w. Matki Bożej Bolesnej (ul. Radosna, Kaptur) i Rycerze Kolumba.

Utrudnienia i objazdy

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z przemarszem w godzinach ok. 12:00-12:55 wystąpią utrudnienia w ruchu, z powodu zamknięcia dla ruchu kołowego odcinków ulic Reja i Żeromskiego, oraz zostaną wprowadzone objazdy dla poszczególnych kursów autobusów linii 1, 7, 8, 9, 15, 17 i 25.

Zasadniczo będą one przebiegać ulicami Wałową (zamiast Reja) i Tochtermana (zamiast Żeromskiego). Podczas przejścia orszaku przez pl. Kazimierza Wielkiego (od Reja do Żeromskiego) ruch będzie chwilowo całkowicie wstrzymany. Może to spowodować kilkuminutowe opóźnienia w kursowaniu autobusów – w tych przypadkach poczekają one na ulicach Malczewskiego lub Wałowej.

Ze względu na krótki okres obowiązywania tych korekt nie będą one uwzględnione w Systemie Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (zapowiedzi następnych przystanków będą automatycznie przestawiać się na właściwe dane na drugim przystanku po powrocie autobusu na stałą trasę linii). Na wyświetlaczach na przystankach bezpośrednio za obszarem objętym tymi zmianami przewidywane czasy odjazdów autobusów mogą różnić się od rzeczywistych.

Wszyscy uczestnicy ruchu proszeni są o wyrozumiałość i o zachowywanie szczególnej ostrożności w okolicach przemarszu i o stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy kierujących ruchem.

Reklama
Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt