• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider||Utrudnienia w ruchu

slowackiego_etap2a_290

Znowu będą utrudnienia na ul. Słowackiego!

5 grudnia 2022

Od dziś mają się rozpocząć roboty na kolejnym odcinku ul. Słowackiego, tym razem od Lubońskiego do Tadeuszowskiej. Mają potrwać pół roku. Trzeba będzie jeździć objazdami.

Wodociągi Miejskie realizują inwestycję związaną z wymianą kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz roboty przy sieci wodociągowej. Kierowcy muszą liczyć z utrudnieniami i albo jeździć objazdami, albo wybierać inne trasy.

Objazdy na czas robót

W związku z robotami na wspomnianym odcinku, zamknięty będzie dla ruchu – oprócz autobusów komunikacji miejskiej, pojazdów budowy i warunkowego dojazdu do posesji – odcinek ul. Słowackiego od Lubońskiego do Tadeuszowskiej.

Oznakowane objazdy zamkniętego odcinka są wyznaczone następującymi trasami:

– w kierunku centrum miasta ulicami Słowackiego, Ogrodniczą, Długojowską, Odrodzenia, Średnią i Słowackiego;

– w kierunku Idalina ulicami Słowackiego, Górną, Odrodzenia, Długojowską, Ogrodniczą i Słowackiego.

mapka: MZDiK

Autobusy linii 2, 14, 15 i 24 będą kursowały stałymi trasami w tym rejonie. Lokalizacja przystanków Słowackiego / Kalińska 06 i 07 może podczas robót na zlecenie Wodociągów Miejskich ulegać tymczasowym zmianom (mogą być one przestawiane).

Na odcinku ul. Odrodzenia, od Długojowskiej do Średniej, zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się po obydwu stronach jezdni, żeby nie utrudniać mijania się pojazdów (zwłaszcza w rejonie szkoły) przy większym natężeniu ruchu.

Rok utrudnień

Jak już wcześniej napisaliśmy, roboty są zaplanowane od grudnia do czerwca, z odtworzeniem nawierzchni jezdni. Czy ten termin zostanie dotrzymany, nie wiadomo. Może się uda, pod warunkiem, że pogoda nie przeszkodzi lub okaże się, że jest infrastruktura, której nie ma na planach dokumentacji technicznej.

Od razu uprzedzamy, utrudnienia na ul. Słowackiego będą się ciągnęły na pewno do jesieni przyszłego roku. Po zakończeniu prac na ty odcinku, do zrobienia (modernizacja sieci wodociągowej oraz kanalizacji sanitarnej i deszczowej) będzie kolejny, od ul. Tadeuszowskiej w kierunku al. Wojska Polskiego.

W przyszłym roku, do końca trzeciego kwartału podobne roboty będą na ul. Kwiatkowskiego.

Szerokości na drodze! Jeździjcie bezpiecznie! I kulturalnie!

Roman Furciński, mapka objazdów: MZDiK

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt