• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider||Utrudnienia w ruchu

slowackiego_etap2_290

Przygotujcie się na kolejne utrudnienia na ul. Słowackiego!

28 listopada 2022

Jeżeli sądziliście, że na dłuższy czas będzie spokój z przejazdem przez ul. Słowackiego, to się srodze zawiedliście. Już w przyszłym miesiącu mają się rozpocząć roboty na kolejnym odcinku tej ulicy, od Lubońskiego do Wróblewskiego.

Ledwo skończyły się utrudnienia na jednym odcinku ul. Słowackiego, a kierowcy już muszą się przygotować do kolejnych robót drogowych na tej ulicy. W grudniu mają się rozpocząć prace na odcinku od ul. Lubońskiego do ul. Wróblewskiego (przed kościołem).

Utrudnienia przez kilka miesięcy

Na wspomnianym odcinku mają być prowadzone roboty na zlecenie Wodociągów Miejskich. Ma być wymieniana kanalizacja sanitarna i deszczowa oraz mają być prowadzone roboty przy sieci wodociągowej. Później zostanie odtworzona nawierzchnia jezdni. Te wszystkie roboty są zaplanowane od grudnia do maja, z odtworzeniem nawierzchni jezdni – do czerwca.

Roboty będą prowadzone na odcinku od ul. Lubońskiego…
do ul. Wróblewskiego

Czy ten termin zostanie dotrzymany i czy roboty nie wydłużą się? Tego nie wie nikt. Roboty, które były prowadzone na odcinku od Giserskiej do Lubońskiego od czerwca miały się zakończyć do końca sierpnia, ale przedłużyły się o prawie trzy miesiące (prace będzie teraz wykonywała ta sama firma). Powodem, m.in. były sprawy techniczne, niezależne od wykonawcy. Okazało się, że po rozkopaniu jezdni były przyłącza i rury, które nie były ujęte w planach w dokumentacji technicznej. Niewykluczone, że teraz może być podobnie. A jeszcze dużo zależeć będzie od warunków pogodowych.

Oby nie, bo ma być jeszcze zmodernizowana sieć wodociągowa oraz kanalizacja sanitarna i deszczowa na kolejnym odcinku ul. Słowackiego (w stronę al. Wojska Polskiego) oraz na ul. Kwiatkowskiego. I to wszystko do końca trzeciego kwartału przyszłego roku, żeby nie przepadło unijne dofinansowanie.

Na ul. Słowackiego czekają nas utrudnienia przez kilka miesięcy

Będą objazdy

Można się spodziewać, że roboty rozpoczną się w pierwszych dniach grudnia. Już dziś, na niektórych ulicach montowane były znaki dotyczące trasy objazdów (na razie zaklejone folią).

Jadąc od strony centrum miasta, od wiaduktu, objazd zostanie poprowadzony ulicami Górną, Odrodzenia, Długojowską i Ogrodniczą do Słowackiego.

Z drugiej strony, od placu Matki Bożej Fatimskiej (al. Wojska Polskiego), trzeba będzie zjechać z ul. Słowackiego w prawo, w ul. Ogrodniczą i dalej przez Długojowską, Odrodzenia i Średnią do Słowackiego.

Trzeba się uzbroić w cierpliwość, bo czeka na kilka miesięcy utrudnień.

Szerokości na drodze! Jeździjcie bezpiecznie! I kulturalnie!

Mapka objazdów (Wodociągi Miejskie)
Roman Furciński, fot. radommoto.pl, mapka objazdów: Wodociągi Miejskie (od wykonawcy robót)

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt