• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

wypadki_snieg_290

Poranne wypadki na ośnieżonych drogach. Jeden śmiertelny

24 listopada 2022

Do tragicznego wypadku doszło dzisiaj w Brankowie, w gminie Warka. Po zderzeniu busa i samochodu ciężarowego zginęła jedna osoba, a siedem zostało odwiezionych do szpitali. W powiecie zwoleńskim, w zderzeniu dwóch samochodów ranne zostały dwie osoby.

W nocy zaczął padać śnieg i warunki na drogach pogorszyły się. Niestety, są już pierwsze tragiczne skutki jazdy w takich warunkach.

Koszmarne zderzenie

Dziś, o godz. 5:45 doszło do wypadku na drodze wojewódzkiej nr 731 w Brankowie, w gminie Warka, w powiecie grójeckim. To droga łącząca Warkę z S7 w pobliżu Białobrzegów.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że w kierunku Białobrzegów jechał bus, ford transit. Podróżowało nim osiem osób, pięć kobiet i trzech mężczyzn. W pewnym momencie, bus, z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn, wpadł w poślizg i stanął w poprzek. Z naprzeciwka jechał pojazd ciężarowy volvo, który uderzył w bok busa. Śmierć na miejscu poniosła 50-letnia kobieta jadąca fordem, a siedem osób z tego pojazdu zostało przewiezionych do szpitali w Grójcu, Kozienicach i Radomiu. Kierującemu volvo nic się nie stało – powiedziała nam kom. Agnieszka Wójcik, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Grójcu.

Droga wojewódzka 731 była przez kilka godzin zablokowana. Objazdy były zorganizowane przez drogę wojewódzką 730, S7 i drogami lokalnymi. Normalny ruch przywrócono ok. godz. 9:20.

Policjanci i prokuratura wyjaśniają okoliczności wypadku.

Wypadek na prostej

Do wypadku doszło również w powiecie zwoleńskim, na drodze wojewódzkiej nr 787 między Zwoleniem a Suchą. O godz. 7 zderzyły się tam nissan micra, którym kierował 76-letni mężczyzna i volkswagen transporter, którym kierował 50-letni pan. Pierwsze ustalenia policjantów mówią, że doszło do zderzenia na prostym odcinku drogi.

– Ucierpieli pasażerowie nissana, w wieku 70 i 54 lat. Zostali odwiezieni do szpitala w Zwoleniu. Kierujący pojazdami nie odnieśli obrażeń. Ustalamy jak doszło do wypadku i kto do niego doprowadził – powiedziała sierż. szt. Katarzyna Słyk, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu.

Droga przez pewien czas była zablokowana. Teraz jest już przejezdna.

Wolniej, ostrożniej

Od kilku dni są gorsze, trudniejsze warunki do jazdy. Najpierw były to niskie temperatury i mokre nawierzchnie jezdni. Teraz, może być jeszcze gorzej ze względu na opady śniegu. Nie przeceniajcie swoich umiejętności i dostosujcie technikę jazdy do warunków na drodze.

– Nie tylko nie przekraczajcie dozwolonej prędkości, ale jeźdzjicie z taką, żebyście mieli kontrolę nad pojazdem.

– Zachowajcie większe odstępy od pojazdu jadącego przed wami.

– Jeżeli będziecie musieli wykonać jakieś manewry, wcześniej o tym sygnalizujcie.

– Nie wymuszajcie pierwszeństwa przejazdu.

– Jeździjcie ostrożnie i pamiętajcie o zasadzie ograniczonego zaufania.

Szerokości na drodze! Jeździjcie bezpiecznie! I kulturalnie!

Roman Furciński, fot. twitter Policja Mazowsze (z wypadku w Brankowie)

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt