• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

potracenia_290

Potrącenia. Kierowcy poluzowali myślenie?

23 listopada 2022

Do kilku potrąceń w ciągu ostatnich dwóch dni doszło w Radomiu i regionie. Dwa zdarzyły się wczoraj. Niestety, na przejściach dla pieszych.

Do jednego zdarzenia doszło w Radomiu na ul. Mieszka I, o godz. 8:40. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 56-letni kierowca osobowego opla jadąc lewym pasem ominął pojazd, który zatrzymał się przed zebrami, żeby ustąpić pierwszeństwa osobie przechodzącej przez jezdnię. Potrącona została 50-letnia pani. Kobieta została odwieziona do szpitala.

Do drugiego, groźnie wyglądającego wypadku doszło o godz. 19:05 na ul. Słowackiego w Skaryszewie. 25-letni kierowca renault nie zachował bezpiecznej odległości od jadącej przed nim  skody, którą kierował 26-letni mężczyzna. Skoda zatrzymała się, żeby przepuścić piesze przechodzące przez pasy. Chcąc uniknąć zderzenia ze skodą, kierowca opla próbował ominąć prawym pasem stojące auto i wjechać na pobocze. Uderzył jednak w dwie schodzące z przejścia kobiety, w wieku 53 i 55 lat. Panie zostały zabrane do szpitala.

W poniedziałek, o godz. 16:15 na ul. 25 Czerwca potracony został rowerzysta przewożący dziecko. Zdarzenie miało miejsce na wysokości budynku Lasów Państwowych. 48-letni kierowca włączając się do ruchu potrącił jadącego chodnikiem 48-letniego rowerzystę, który przewoził 10-letnią dziewczynkę. Dziecko zostało odwiezione na badania, ale okazało się, że nic groźnego się nie stało.

Apelujemy do kierujących pojazdami, zachowujcie czujność w każdej minucie jazdy. Nie dekoncentrujcie się, bo chwila luzu może się skończyć dramatycznie. Tym bardziej, że wcześnie zapada zmrok, a warunki na drogach nie są dobre. I zachowujcie większe odległości od innych pojazdów. Szerokości na drodze!

Jeździjcie bezpiecznie! I kulturalnie!

Roman Furciński, fot. OSP Skaryszew (FB)

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt