• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

slowackiego_ruch2_290

Przywrócony został ruch na ul. Słowackiego i przez wiadukt

22 listopada 2022

Dziś zakończono prace na ul. Słowackiego, między Giserską a Lubońskego. Nie ma już utrudnień w ruchu i można jeździć w relacji centrum miasta – Glinice. Niestety, firma wykonująca roboty nie zrobiła wszystkiego dobrze.

Dziś przed południem kończono malowanie oznakowania poziomego w kilku miejscach na wspomnianym odcinku, m.in. przejścia dla pieszych i linie na jezdni. Ocenę pozostawiamy ekspertom w tej dziedzinie, ale obawiamy się, że pasy i linie szybko zostaną starte przez pojazdy.

Zastanawiające jest, że roboty zostały odebrane mimo fuszerki na jednym pasie na wysokości ul. Lubońskiego (na prawym, jadąc w kierunku centrum). Jak pisaliśmy wcześniej, jest tam wycięty asfalt, ubita nawierzchnia, nierówno, a na kilkunastu metrach wzdłuż krawężnika są dziury. Kierowcy pojazdów jadących od strony al. Wojska Polskiego, jeżeli tylko mieli możliwość (z naprzeciwka nie jechały inne pojazdy), omijali tę przeszkodę.

Dobra wiadomość jest taka, że w końcu przywrócony został normalny ruch, w relacji centrum miasta – Lubońskiego, czyli z możliwością korzystania z wiaduktu i komunikacją z trasą N-S (na czas prac prowadzonych od czerwca, tym odcinkiem mogły poruszać się jedynie pojazdy budowy i autobusy komunikacji miejskiej oraz mieszkańcy okolicznych posesji).

Autobusy komunikacji miejskiej linii 24 trasą przez ulice Słowackiego i Górną (w kierunku pętli Os. Michałów lub Józefów / Szpital) zostanie przywrócona w czwartek, 24 listopada.

Utrudnienia na ul. Słowackiego były związane z wymianą sieci wodociągowej. Roboty były prowadzone na zlecenie Wodociągów Miejskich.

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt