• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

piesi_komun_290

Piesi chodzą jezdnią, w towarzystwie samochodów

22 listopada 2022

Odcinek ul. Komunalnej, między Zwoleńską a Lubelską, przypomina deptak. Tyle, że na deptaku intruzami są pojazdu, a tutaj piesi. Ale jak ludzie mają nie poruszać się po jezdni skoro nie ma chodnika i poboczy?

Ludzie chodzący pojedynczo lub w kilka osób, dorośli z dziećmi, osoby starsze można codziennie spotkać na wspomnianym odcinku ul. Komunalnej. Przemieszczają się po jezdni. Ani z jednej, ani z drugiej strony ulicy nie ma chodników. Czasami, jezdnią poruszają się osoby niepełnosprawne, z widoczną dysfunkcją ruchu.

Najgorzej jest po zmroku, bo ulica jest nieoświetlona, ludzie nie noszą elementów odblaskowych.

uż kilka razy poruszaliśmy temat bezpieczeństwa na odcinku ul. Komunalnej, między Zwoleńską a Lubelską. Głuchy na nasze wnioski o poprawienie sytuacji pieszych i poprawę sytuacji jest Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Sprawę bagatelizuje również Zespół ds. Poprawy Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym przy Straży Miejskiej, oddając decyzję MZDiK.

W jednej z korespondencji, Piotr Szałas zastępca dyrektora MZDiK, odpisał nam, że „(…) ruch pieszych powinien odbywać się poboczami drogi, ulepszonymi kruszywem w ramach założeń wykonawczych Radomskiego Programu Drogowego (…)”.

Zwróciliśmy uwagę, że żadnych utwardzonych poboczy tu nie ma. Bez rezultatu. Czy jeśli dojdzie do wypadku dopiero wtedy ktoś pochyli się nad tematem?

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt