• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Utrudnienia w ruchu

borki_utrudnienia_290

Od czwartku będą utrudnienia na Borkach

21 listopada 2022

Od 24 listopada, skrzyżowanie ulic Dębowej, Kosowskiej i Stasieckiego ma zostać zamknięte dla ruchu kołowego. Powodem są roboty na zlecenie Wodociągów Miejskich. Objazdami będą jeździły autobusy linii nr 13.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, w czwartek mają się rozpocząć prace zlecone przez Wodociągi Miejskie, związane z przebudową kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej na os. Borki.

Pierwszy etap zadania będzie polegał na zamknięciu dla ruchu skrzyżowania ulic Dębowej, Kosowskiej i Stasieckiego (po zachodniej stronie budynków Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego). Zakaz ruchu nie będzie dotyczył pojazdów budowy i, w miarę możliwości, dojazdu do posesji.

Oznakowany objazd zostanie poprowadzony w obu kierunkach ulicami Maratońską, Limanowskiego i Suchą. Natomiast ruch lokalny będzie odbywał się w obu kierunkach ulicami Stasieckiego (także na wprost), Sikorskiego, Kamienną i Zalewową.

Objazdami będą jeździły autobusy miejskie linii 13. Zostaną do odwołania wycofane z ulic Maratońskiej, Dębowej i Kosowskiej. Objazd w obu kierunkach będzie przebiegał ulicami 1905 Roku, Limanowskiego, Suchą i Wośnicką, czyli dawną trasą na Borkach.

Zawieszone zostanie funkcjonowanie przystanków: Dębowa / Maratońska 02 (w kierunku ul. Suchej), Kosowska / Stasieckiego 03 i 04 (w obu kierunkach) i Kosowska / Sucha 01 i 02 (w obu kierunkach). Następujące przystanki nie będą obowiązywały dla linii 13: Maratońska / Limanowskiego 01 i 02 (w obu kierunkach) i Maratońska / Dębowa 03 (w kierunku ul. Limanowskiego).

Na trasie objazdowej będą natomiast obowiązywały przystanki: Limanowskiego / Maratońska 11 i 12 (w obu kierunkach), Limanowskiego / Sucha 13 (w kierunku ul. 1905 Roku) oraz Sucha / Limanowskiego 02 (w kierunku ul. Wośnickiej).

Ze względu na objazd zostanie jednocześnie skorygowany rozkład linii 13.

Roboty i utrudnienia na Borkach mają potrwać do świąt Bożego Narodzenia.

Roman Furciński, źródło: MZDiK, fot. ilustracja

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt