• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

slowackiego_rucg_290

W tym tygodniu zostanie udostępniony, prawdopodobnie, ruch na ul. Słowackiego

20 listopada 2022

Ruch na ul. Słowackiego, od wiaduktu do ul. Lubońskiego ma być otwarty jutro, w poniedziałek. Takie zapewnienie miał ponoć prezydent Radomia. Ale jest to raczej niemożliwe. Wszystko wskazuje, że może w tym tygodniu odcinek zostanie przywrócony do pełnego ruchu kołowego.

Roboty na ul. Słowackiego ciągną się od czerwca. Miały się zakończyć do 31 sierpnia, ale ze względu na kilka nieprzewidzianych okoliczności przeciągnęły się. Ostateczny termin zakończenia inwestycji zleconej przez Wodociągi Miejskie (wymiana sieci wodociągowej, odtworzenie nawierzchni jezdni).

– Wizytowałem plac budowy i dostałem zapewnienie, że w najbliższych dniach, najpóźniej 21 listopada [21 listopada, poniedziałek – przyp. red.] remontowany odcinek zostanie otwarty dla użytku – zapewnił Radosław Witkowski, prezydent Radomia, na portalu cozadzien.pl.

Obawiamy się, że termin 21 listopada raczej nie zostanie dotrzymany. Brak jest ostatecznego oznakowania poziomego, czyli wymalowanych linii na jezdni, ciągłych i przerywanych oddzielających pasy ruchu oraz pasy na przejściach dla pieszych. Zebry nie zostały wymalowane na żadnym z przejść wokół skrzyżowania ulic Słowackiego, Średnia i Zagłoby oraz przy skrzyżowaniu z ul. Giserską. O ile wymalowano linie od ul. Giserskiej do Średniej, to nie ma oznakowania poziomego od ul. Średniej do ul. Lubońskiego, w tym pasów jazdy dla rowerzystów.

Na skrzyżowaniu ulic Słowackiego ze Średnią i Zagłoby trzeba wymalować pasy przejść dla pieszych…
a na odcinku od Średniej do Lubońskiego linie oddzielające pasy ruchu i pasy jazdy dla rowerzystów

Mało tego, w jednym miejscu, na prawym pasie na wysokości ul. Lubońskiego (jadąc w kierunku centrum miasta) nawierzchnia nie została jeszcze zrobiona. Trzeba ją wyrównać, położyć asfalt. Tego oraz malowania linii i zeber, nie zrobi się w ciągu jednego dnia. Tym bardziej, że trzeba jeszcze wystąpić do Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji, zarządcy drogi, z pismem o zakończeniu prac i przywróceniu normalnego ruchu, a MZDiK musi jeszcze odebrać prace.

Trudno więc przypuszczać, że ruch na wspomnianym, remontowanym odcinku zostanie przywrócony w poniedziałek, 21 listopada. No, chyba, że stanie się jakiś cud.

Jest natomiast szansa, że roboty zakończą się w tym tygodniu i cały wspomniany odcinek ul. Słowackiego wraz z wiaduktem zostanie oddany do ruchu.

Na wysokości ul. Lubońskiego do zrobienia jest nawierzchnia jezdni.
Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt