• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

potracenie_przejscie_290

Piesi – rozglądajcie się na drodze, dla własnego bezpieczeństwa! (film)

8 listopada 2022

Piesi nie są na oznakowanym przejściu bezwzględnie bezpieczni. Zawsze powinni patrzeć co się dzieje drodze, bo może się znaleźć jakiś wariat za kierownicą, albo odurzony alkoholem lub narkotykami, lub jadąc nagle zasłabnie. Obserwacja pozwoli uniknąć dramatycznej sytuacji.

Sytuacja drogowa z Zielonej Góry, którą pokazała Lubuska Policja dobitnie świadczy dwóch rzeczach. Po pierwsze – są kierowcy, którzy nie zwalniają i nie zatrzymują się, żeby przepuścić pieszych znajdujących się na przejściu. Po drugie – piesi muszą patrzeć jak zachowują się kierowcy pojazdów, żeby w razie czego uniknąć potrącenia.

Zgarnęła dwóch pieszych

Lubuscy policjanci opublikowali nagranie z miejskiego monitoringu, na którym widać potrącenie dwoje pieszych przechodzących przez zebry. Kobieta za kierownicą białego, osobowego fiata potrąciła dwie osoby. Mężczyzna ze złamaną ręką trafił do szpitala. Kierująca będzie odpowiadała za spowodowanie wypadku drogowego, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Sytuacja ma przypomnieć kierującym, po raz kolejny, że dojeżdżając do skrzyżowań i przejść dla pieszych powinni zachować dodatkową czujność, ostrożność i zwolnić lub zatrzymać się.

Z kolei, piesi i osoby jeżdżące na hulajnogach muszą zawsze upewnić się, że przechodząc lub przejeżdżając na drugą stronę drogi, będą bezpieczni i nic im nie zagraża.

Roman Furciński, źródło: Lubuska Policja

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt