• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Blog

helios9a_290

Kino Helios zaprasza na ekscytujące seanse!

12 października 2022

Pozytywny, filmowy zawrót głowy przybiera tempa! Jesienny repertuar obfituje w wiele produkcji, wśród których nawet najbardziej wymagający kinoman znajdzie coś dla siebie.

Piątek przywita widzów premierą dramatu wojennego „Orzeł. Ostatni patrol” docenionego podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Gdyni. Jest rok 1940. Gdy na plażach Dunkierki trwa ewakuacja alianckich żołnierzy, w głębinach Morza Północnego sunie polski okręt podwodny ORP „Orzeł”. Doskonale wyszkolona załoga ma na swoim koncie brawurową ucieczkę z Tallina i zatopienie niemieckiego transportowca „Rio De Janeiro”. Teraz staje przed niebezpieczną misją, w trakcie której będzie musiała zmierzyć się z nie tylko z zagrożeniem w postaci bomb głębinowych, wrogich okrętów i patrolujących teren samolotów, ale również z coraz bardziej napiętą atmosferą na pokładzie.

Przed premierowym seansem o godz. 20:30 słowo wstępne wygłosi dr hab. Sebastian Piątkowski z radomskiego IPN-u.

Druga premiera – „Amsterdam” to romantyczno-kryminalna opowieść o trójce bliskich przyjaciół, którzy znaleźli się w sercu jednej z najbardziej szokujących i tajemniczych intryg w historii Ameryki.

Początki polskiego kapitalizmu, błyskawiczne biznesy i spektakularne sukcesy są tematem polskiej komedii w gwiazdorskiej obsadzie zatytułowanej „Gdzie diabeł nie może, tam baby pośle”.

„Zaproszenie” to horror opowiadający historię opowiada Evie, która bierze udział w wystawnym weselu, nieświadoma grozy, jaka ją czeka.

Bogaty repertuar polskich filmów tworzą szalona produkcja w reżyserii Xawerego Żuławskiego „Apokawixa”, komedia Marii Sadowskiej – „Miłość na pierwszą stronę” oraz dwa filmy biograficzne – „Johnny”, czyli historia księdza Jana Kaczkowskiego i jego niezwykłej przyjaźni z Patrykiem Galewskim, a także dokument „Ania”, opowieść o przedwcześnie zmarłej aktorce, Annie Przybylskiej.

Julia Roberts i George Clooney czekają natomiast na widzów w komedii „Bilet do raju”, gdzie grają rozwiedzioną parę wyruszającą na Bali, aby powstrzymać córkę przed zamążpójściem.

Helios prezentuje również horror o przekornym tytule „Uśmiechnij się”. Po seansie nie będzie widzom jednak do śmiechu…

Poza nowościami filmowymi na ekrany kin Helios powracają także najsłynniejsze piłkarskie derby świata! Mecz Real Madryt – FC Barcelona zostanie zaprezentowany już w najbliższą niedzielę o godz. 16:00. To będzie historyczny mecz! Pierwsze Grand Derby, w których w drużynie z Katalonii zagra nasz rodak. Po kilku trudnych sezonach sytuacja w Barcelonie wydaje się wracać na dobre tory i spora w tym zasługa właśnie Roberta Lewandowskiego. Polak doskonale wpasował się w ekipę Xaviego i regularnie zdobywa bramki na boiskach Hiszpanii. Tego seansu nie można przegapić!

17 października w Kinie Konesera zaprezentowany zostanie film „IO” – polski kandydat do Oscara. Jerzy Skolimowski zabierze widzów w podróż przez całą Europę: od cyrku, przez parkingi dla tirów, po pałace. „IO” to zapierające dech widowisko, sensacja festiwalu w Cannes, skąd film wyjechał z Nagrodą Jury. Opowieść o ludziach odbijających się w oczach osiołka zachwyciła artystyczną brawurą i młodzieńczą energią, choć firmuje ją swoim nazwiskiem mistrz europejskiego kina.

W środę, 19 października cykl Helios na Scenie przedstawi widzom muzyczną perełkę – „André Rieu. Niech znów nastaną szczęśliwe dni”! Słynny dyrygent i jego magiczna Orkiestra Johanna Straussa powracają na piękny rynek Vrijthof w Maastricht, by znów wystąpić na żywo przed stęsknioną publicznością. Na kolejny seans złożą się nie tylko największe przeboje muzyki klasycznej, ale też evergreeny muzyki popularnej. Oczywiście nie zabraknie romantycznych walców.

20 października cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast czarną komedię „Samiec Alfa”. Pięciu mężczyzn spotyka się na nietypowym kursie samorozwoju, prowadzonym przez charyzmatycznego coacha. Kontrowersyjne metody samozwańczego specjalisty postawią ich życie na głowie!

Po szczegółowe informacje dotyczące aktualnego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa.

Do kina z radommoto.pl

Kino Helios przygotowało dla naszych internautów pojedyncze zaproszenia na filmy z cyklu Kino Konesera i Kultura Dostępna.

Kino Konesera: IO (2D/napisy – od 15 lat) – 17.10 godz. 18.00

Kultura Dostępna: Samiec alfa (2D/PL – od 15 lat) – 20.10 godz. 18:00 

Wejściówkę można zdobyć przysyłając swoje imię, nazwisko i tytuł filmu, który chcecie obejrzeć na adres: redakcja@radommoto.pl (warunkiem ubiegania się i zdobycia biletu jest polubienie naszej strony na Facebooku).

Osoby, które od nas otrzymają informację zwrotną, odbiorą wejściówki w kasach kin (należy mieć przy sobie dokument tożsamości).

Jedna osoba może zdobyć jedną wejściówkę na film.

HELIOS

Radom, ul. Poniatowskiego 5 (obok dworca PKP), rez. tel.: 48 362-80-50, e-mail: radom@helios.pl,  www.helios.pl.

Sala Dream

Premiery:

Orzeł. Ostatni patrol (2D/PL – od 13 lat)

Gdzie diabeł nie może tam baby pośle (2D/PL – od 15 lat)

Amsterdam (2D/napisy – od 15 lat)

Zaproszenie (2D/napisy – od 15 lat)

Projekty Specjalne:

Helios Sport: El Clasico: Real Madryt – FC Barcelona – 16.10 godz. 16.00

Kino Konesera: IO (2D/napisy – od 15 lat) – 17.10 godz. 18.00

Helios na scenie: ANDRÉ RIEU. NIECH ZNÓW NASTANĄ SZCZĘŚLIWE DNI! – 19.10 godz. 18.00

Kultura Dostępna: Samiec alfa (2D/PL – od 15 lat) – 20.10 godz. 13:00 i 18:00 

Pozostałe tytuły:

Apokawixa (2D/PL – od 13 lat)

Miłość na pierwszą stronę (2D/PL – od 13 lat)

Ania (2D/PL – od 13 lat)
Bilet do Raju (2D/napisy/2D – od 15 lat)

Uśmiechnij się (2D/napisy – od 15 lat)Mia i Ja. Film (2D/dubbing – b.o.)Tedi i szmaragdowa tablica (2D/dubbing – od 6 lat)

Johnny (2D/PL, 2D/napisy, 2D/angielskie napisy – od 13 lat)

Medjugorje (2D/Lektor – od 13 lat)

Pełny repertuar kina na tydzień 14-20.10.2022 – tutaj

Życzymy przyjemnego oglądania filmów!

/kino Helios/

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt