• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

poscig_290

Ucieczkę przed policjantami zakończył na radiowozie

11 października 2022

Kierujący bmw łamał przepisy drogowe. Gdy policjanci drogówki chcieli go zatrzymać do kontroli, zaczął uciekać. Zderzył się z innym radiowozem. Okazało się, że był pijany i ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdami.

Do ulicznego pościgu doszło wczoraj wieczorem, po godz. 19, w Radomiu. Patrol drogówki na jednej z ulic zauważył bmw, którego kierujący nie zastosował się do znaków drogowych. Policjanci włączyli sygnały świetne i dźwiękowe dając kierującemu znak do zatrzymania. Ten jednak nie reagował na wydawane polecenia i zaczął uciekać. Do pościgu za bmw dołączyły się kolejne policyjne patrole.

Na ul. Suchej funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Prewencji w Radomiu zauważyli jadące bmw, które próbowali zatrzymać. Uciekinier zderzył się z radiowozem, w którym znajdowało się siedmiu funkcjonariuszy. Kierujący bmw, 19-letni mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że jest pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało 0,7 promila w organizmie.

film: KWP Radom

– W trakcie wykonywania dalszych czynności wyszło na jaw, że kierujący bmw posiada czynny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zatrzymany został również 21-letni pasażer auta. Posiadał środki odurzające – poinformował mł. asp. Marcin Sawicki, z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. – W wyniku tego zdarzenia, 19-letni kierujący bmw oraz pięciu policjantów z radiowozu, z którym zderzyło się bmw, potrzebowało pomocy medycznej. Wszyscy po przeprowadzonych badaniach zostali wypisani ze szpitala.

19-letni mężczyzna za popełnione przestępstwa, w tym niezatrzymanie się do kontroli drogowej odpowie przed sądem.

Roman Furciński, źródło: KWP Radom

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt