• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

lidl_znak_290

Ustawcie znak, żeby kierowcy wiedzieli gdzie wjechać

4 października 2022

Gros kierowców chcących zrobić zakupy w sklepie Lidl przy al. Wojska Polskiego łamie przepisy i wjeżdża pod zakaz. Dlaczego? Bo brak jest znaku informującego, w którym miejscu trzeba skręcić na parking.

Kilka miesięcy temu otwarty został sklep Lidl przy al. Wojska Polskiego. Wcale jednak nie jest łatwo samochodem wjechać zgodnie z przepisami na parking, zwłaszcza dla tych, którzy jadą tam pierwszy raz.

Ci, którzy zjeżdżają z ronda Matki Bożej Fatimskiej powinno skręcić w prawo w uliczkę (droga wewnętrzna) prowadzącą na stację paliwową. Przed nią jest ustawiony tablica informująca o stacji paliw, myjni samochodowej, WC i punkcie gastronomicznym. Nie ma jednak żadnego znaku, że jest to wjazd również na parking sklepu.

Zwykle kierowcy jadą dalej, zjeżdżają na prawy pas do skrętu w prawo, w ul. Płaską. I tu zonk, skucha dla kierowcy, bo widzi znak nakazu jazdy prosto (znak C-5). Nie można skręcić w prawo, w równoległą do al. Wojska Polskiego droga asfaltową, ponieważ jest to droga wyjazdowa z parkingu. Niestety, wielu kierowców skręca w nią mimo zakazu.

Apelujemy o ustawienie znaku informującego o wjeździe do sklepu w odpowiednim miejscu przy al. Wojska Polskiego – przed drogą wjazdową do stacji paliw, żeby kierowcy nie jechali dalej i nie łamali przepisów ruchu drogowego.

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt