• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności||Główny slider

drzewo_290

Coraz bardziej zniszczony chodnik

29 września 2022

Drzewa rosnące wzdłuż ul. Lubelskiej utrudniają poruszanie się pieszych. W niektórych miejscach, osoby niepełnosprawne lub prowadzące wózek dziecięcy muszą wykazać się ekwilibrystyką, żeby się  przemieścić.

Rząd kasztanowców rośnie w chodniku wzdłuż ul. Lubelskiej, po prawej stronie jadąc w kierunku lotniska. Trzeba przyznać, drzewa są piękne. Wiele, wiele lat zasadzono je w chodniku. Chyba nikt wtedy nie przypuszczał, że gdy urosną, będzie problem, bo korzenie będą rozsadzać trotuar. I tak jest w kilku miejscach. Zdarza się, że płyty chodnikowe tak są podniesione, a przy tym krzywe, że trzeba bardzo uważać omijając drzewo. Osoba zdrowa, pełnosprawna musi być ostrożna. Co ma powiedzieć, np., ktoś poruszający się przy pomocy laski lub chodzika, albo osoba prowadząca wózek dziecięcy? Nie mówiąc już o osobie na wózku inwalidzkim.

Jak ma ominąć drzewo, np., osoba na wózku inwalidzkim, albo z wózkiem dziecięcym?

Jak nam powiedział Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji, nikt dotychczas nie zgłaszał problemu z rosnącymi drzewami w chodniku przy ul. Lubelskiej. Więc zgłaszamy interwencję. Zdajemy sobie sprawę, na co również zwrócił uwagę Dawid Puton, że potrzebna będzie opinia konserwatora przyrody. Chodzi jednak o bezpieczeństwo ludzi. Przecież można nasadzić inne gatunki drzew, które nie będą tak niszczyły powierzchni chodnika.

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt