• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Blog

kino_helios_290_3

Piękna, filmowa jesień w kinie Helios!

22 września 2022

Najbliższe dni zapowiadają się naprawdę intrygująco. Na widzów czekają bowiem nowości prosto z Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni, thriller w gwiazdorskiej obsadzie, propozycje familijne, a także wielki powrót klasyka spod znaku SciFi i przeróżne seanse specjalne. Co wybrać? Jedno jest pewne: repertuar kin Helios to oferta nie do odrzucenia!

W najbliższy piątek premierowo na ekrany kin trafi film „Johnny”, który został doceniony na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie zdobył między innymi nagrodę publiczności. Na widzów czeka oparta poruszająca opowieść o niezwykłej przyjaźni księdza Jana Kaczkowskiego i Patryka Galewskiego – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu… Po wyroku sądu Patryk trafia do puckiego hospicjum na prace społeczne, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc śmiertelnie chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. Niedługo później Jan sam staje się pacjentem swojego hospicjum, a Patryk staje w sytuacji, która zmieni całe jego życie.

Premierowo na ekranach kin Helios pojawi się również film Olivii Wilde, o którym było głośno na długo przed oficjalną premierą na Festiwalu w Wenecji. Kontrowersyjny „Nie martw się kochanie” z Florence Pugh i Harrym Stylesem traktuje o mieszkańcach pewnej wyidealizowanej społeczności o nazwie Victory. Jest to eksperymentalne miasteczko pracownicze dla zatrudnionych przy ściśle tajnym projekcie oraz ich rodzin. Na powierzchni idyllicznego życia pojawiają się jednak pęknięcia, a spod atrakcyjnej fasady wyzierają przebłyski czegoś strasznego. Jak dużo bohaterowie będą gotowi poświęcić dla ujawnienia tego, co naprawdę dzieje się w tym raju?

Nagrodzony Oscarem w 2009 roku epicki film przygodowy Jamesa Camerona „Avatar”, powraca do kin 23 września. Film, na którym wychowały się pokolenia, pojawi się ponownie w kinach dla przypomnienia przed grudniową premierą jego kontynuacji. To również szansa dla tych widzów, którzy nie mieli szansy zobaczyć tego arcydzieła sztuki filmowej wiele lat temu na wielkim ekranie… 25 września ta porywająca produkcja zostanie zaprezentowana także we wspólnym projekcie sieci kin Helios i RMF Classic+. To prawdziwa gratka dla melomanów, którzy w komfortowych warunkach doświadczą emocji jakie niesie ze sobą ten film.

Na fanów animacji czeka podróż z nieustraszonym poszukiwaczem przygód. „Tedi i szmaragdowa tablica” to wyprawa pełna mumii, piramid i szybkich zwrotów akcji. To już trzecia z kolei wyprawa Tediego na dużym ekranie, a jego największe marzenie wciąż pozostaje takie samo: zostać zaakceptowanym przez kolegów archeologów.

Na miłośników kina patriotycznego czeka natomiast kawałek polskiej historii w filmie „Orlęta. Grodno ’39” – pierwsza produkcja o agresji wojsk sowieckich na Polskę we wrześniu 1939 roku.

Film „Zołza” to kolejna polska produkcja – historia Ilony Łepkowskiej – silnej kobiety, która odmieniła polski rynek filmowy i telewizyjny.

Druga animacja w repertuarze Heliosa to klasyk kina familijnego z bardzo znanym bohaterem. Tytułowy „Guliwer” trafia ponownie do krainy Liliputów, którą raz już ocalił. Mieszkańcy oczekują od swojego wybawcy, że uchroni ich przed nadchodzącym złem ponownie.

W niedzielę 25 września kina Helios zapraszają na kolejną porcję filmowych niespodzianek w nowej odsłonie – Filmowe Poranki powitają wraz młodymi widzami „Strażaka Sama”. Projekcję Filmowych Poranków poprzedzają konkursy i liczne zabawy w sali kinowej.

26 września w Kinie Konesera zaprezentowany zostanie film „Powodzenia Leo Grande” – opowieść o emerytowanej nauczycielce i wdowie, której mąż był jedynym partnerem jakiego miała w życiu. Zamknięta w świecie skrywanych pragnień, postanawia przeżyć przygodę z młodym, przystojnym sex workerem Leo Grande…

29 września cykl Kultura Dostępna zaprezentuje widzom „Piosenki o miłości” – mocny głos polskiego kina. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu. Czy te dwa brzmienia mogą się zestroić?

Po szczegółowe informacje dotyczące repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa.

Do kina z radommoto.pl

Kino Helios przygotowało dla naszych internautów pojedyncze zaproszenia na filmy z cyklu Kino Konesera i Kultura Dostępna.

Kino Konesera: Powodzenia, Leo Grande (2D/napisy – od 15 lat) – 26.09 godz. 18.00

Kultura Dostępna: Piosenki o miłości (2D/PL – od 15 lat) – 29.09 godz. 18:00 

Wejściówkę można zdobyć przysyłając swoje imię, nazwisko i tytuł filmu, który chcecie obejrzeć na adres: redakcja@radommoto.pl (warunkiem ubiegania się i zdobycia biletu jest polubienie naszej strony na Facebooku).

Osoby, które od nas otrzymają informację zwrotną, odbiorą wejściówki w kasach kin (należy mieć przy sobie dokument tożsamości).

Jedna osoba może zdobyć jedną wejściówkę na film.

HELIOS

Radom, ul. Poniatowskiego 5 (obok dworca PKP), rez. tel.: 48 362-80-50, e-mail: radom@helios.pl,  www.helios.pl.

Sala Dream

Premiery:

Tedi i szmaragdowa tablica (2D/dubbing – od 6 lat)

Johnny (2D/PL, 2D/napisy, 2D/angielskie napisy – od 13 lat)

Nie martw się kochanie (2D/napisy, 2D/ATMOS/napisy – od 15 lat)

Avatar (2D/dubbing, 2D/napisy, 3D/napisy – od 13 lat)

Projekty Specjalne:

Helios dla Dzieci: Filmowe Poranki: Strażak Sam, cz. 1 (2D/dubbing – b.o.) – 25.09 godz. 10.30 

Helios na scenie: RMF Classic+ i Helios prezentują: AVATAR (3D/napisy – od 13 lat) – 25.09 godz. 17.00

Kino Konesera: Powodzenia, Leo Grande (2D/napisy – od 15 lat) – 26.09 godz. 18.00

Kultura Dostępna: Piosenki o miłości (2D/PL – od 15 lat) – 29.09 godz. 13:00 i 18:00 

Pozostałe tytuły:

Zołza (2D/PL – od 15 lat) 

Guliwer (2D/dubbing – od 4 lat)

King. Mój przyjaciel lew (2D/dubbing – od 6 lat)

Orlęta. Grodno’39 (2D/PL – od 15 lat

Pełny repertuar kina na tydzień 23-29.09.2022 – tutaj

Życzymy przyjemnego oglądania filmów!

/kino Helios/

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt